Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4940 miejsce

III Jarmark Jakubowy w Szczecinie - relacja z imprezy

Jarmark Jakubowy zajmuje coraz wyższą pozycję w kalendarzu imprez wakacyjnych w Szczecinie.

Jarmark Jakubowy pod katedrą / Fot. Elżbieta SadowskaStoiska pod katedrą / Fot. Elżbieta SadowskaJarmark towarzyszący odpustowi parafialnemu, nawiązuje do dawnej tradycji odpustów, połączonych z jarmarkami i barwnymi występami, które przyciągały rzesze ciekawych mieszczan i chłopów. Nad organizacją jarmarku czuwa parafia katedralna pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Szczecinie, nad przebiegiem jarmarku ksiądz Maciej Pliszka.

Ponieważ w poprzednich latach jarmark cieszył się olbrzymim powodzeniem zarówno wśród szczecinian, jak i odwiedzających stolicę Pomorza, wpisał się już na stałe w kalendarz wakacyjnych imprez. Tegoroczny (trzeci z rzędu) Jarmark Jakubowy zaplanowano na dni 21 – 25 lipca, Szczegółowy program jarmarku znajdziecie tutaj.

Jedna z jarmarkowych uliczek / Fot. Elzbieta SadowskaNiestety pierwsze dni jarmarku upłynęły przy niesprzyjającej pogodzie (opady deszczu, porywisty wiatr). Być może dlatego największą frekwencją cieszyła się 22 lipca „Noc w Katedrze” (22:00-24:00), podczas której zaprezentowano znane i nieznane ciekawostki z historii katedry. Zaprezentowano też największy i najnowszy na Pomorzu instrument organowy, noszący imię Jan Paweł II. Otwarty taras widokowy – „Szczecin nocą z wieży katedralnej” i Wystawa fotograficzna na emporach katedralnych „Cudowna świątynia” dopełniła
ciekawy program „Nocy w Katedrze”.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Zgrabnie" napisany tekst. To ciekawe, że coraz częściej organizacją takich form spędzania czasu, na handlu i biesiadowaniu, zajmuje się kościół. Czy kiedyś tak było?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.