Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3918 miejsce

III Konferencja Pies i kot – od schroniska do skutecznej adopcji

Jak skutecznie przygotować psy i koty przebywające w schroniskach lub w domach tymczasowych do adopcji? Temu zagadnieniu poświęcona będzie Konferencja, która odbędzie się 17 kwietnia br. w Skałowie koło Kostrzyna Wlkp.

plakat / Fot. about adW tym wyjątkowym wydarzeniu weźmie udział ok. 80 pracowników schronisk, wolontariuszy, osób prowadzących przytuliska i domy tymczasowe dla zwierząt, a także działaczy fundacji i stowarzyszeń prozwierzęcych. III Konferencję pod hasłem "Pies i kot - od schroniska do skutecznej adopcji" organizują Związek Międzygminny "Schronisko dla Zwierząt" i Stowarzyszenie Przyjaciół Schroniska dla Zwierząt w Skałowie we współpracy ze Szkołą i klubem "Psiaki Poznaniaki".

Tegoroczna Konferencja została podzielona na dwa bloki tematyczne obejmujące wykłady i dyskusje. Prelegentkami będą dwie wysokiej klasy specjalistki mogące poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy ze zwierzętami.

Blok poświęcony kotom poprowadzi Magdalena Nykiel - magister filozofii, zoopsycholog (Polska Akademia Nauk), behawiorysta zwierzęcy (DipCABT COAPE), specjalista w zakresie zachowania i rozwoju kotów, Członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego (PTEtol), przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów Centre Of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Magdalena Nykiel od kilkunastu lat działa aktywnie na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt bezdomnych. Posiada certyfikat RSPCA (Królewskie Towarzystwo ds. Zapobiegania Okrucieństwu Wobec Zwierząt) w zakresie zarządzania schroniskami. Jest autorką poradnika "Adopcja kota dorosłego" i artykułów na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami domowymi. Magdalena Nykiel podczas swojego wykładu poruszy m.in. tematy związane z socjalizacją i wspieraniem rozwoju kociąt w schronisku. Ponadto będzie mówiła o skutecznej adopcji zwierząt ze schroniska na przykładzie kotów oraz o adopcjach wirtualnych.

Blok dotyczący psów poprowadzi Marta Kurpińska - miłośniczka i trenerka psów, współzałożycielka i kilkuletnia współprowadząca fundacji dogoterapeutycznej oraz szkoły dla psów, członkini Polskiego Towarzystwa Etologicznego oraz Eto-Vetu, w którym odpowiada za koordynację kontaktów z zagranicą. Marta Kurpińska propaguje szkolenia nastawione na porozumienie z psem. Obecnie pracuje na rzecz Dogs Trust - największej brytyjskiej charytatywnej organizacji prozwierzęcej, w której odpowiada m.in. za przygotowanie psów do adopcji, przeprowadzanie procedur adopcyjnych oraz szkolenia dla nowych właścicieli psów. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z dobrostanem zwierząt. Zajęcia prowadzone przez Martę Kurpińską poświęcone będą m.in. procesowi przygotowywania psów schroniskowych do adopcji, wolontariatowi w schroniskach dla zwierząt, trudnym decyzjom dotyczącym eutanazji psów, a także zjawisku zbieractwa zwierząt.

Oprócz teorii, oba bloki tematyczne dostarczą uczestnikom sporą dawkę wskazówek praktycznych, a także możliwość wymiany doświadczeń. Prezentacje będą zawierała zdjęcia i materiały wideo, a także formularze i opisy przykładowych procedur.

Miejsce, w którym odbędzie się tegoroczna Konferencji jest wyjątkowe. Gospodarzem wydarzenia będzie Schronisko dla Zwierząt w Skałowie koło Kostrzyna Wielkopolskiego – jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce. Obiekt został wzniesiony dzięki współpracy jedenastu wielkopolskich gmin i Starostwa Powiatowego w Poznaniu. Od października 2015 roku, gdy schronisko zostało oddane do użytku, trafiają do niego bezdomne zwierzęta z terenu gmin: Czerwonak, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Mosina, Nekla, Pobiedziska, Puszczykowo, Suchy Las i Swarzędz.

„Nasza placówka to nowoczesny ośrodek adopcyjny, który oprócz swojej podstawowej działalności jaką jest opieka nad bezdomnymi zwierzętami, stara się być także ośrodkiem integrującym społeczeństwo wokół problemów związanych ze zwierzętami. Prowadzimy działalność edukacyjną z dziećmi i młodzieżą, posiadamy wybieg zewnętrzny ze stawem, na który zapraszamy właścicieli z psami, hotel dla psów i cmentarz. Sala edukacyjna pozwala organizować seminaria, warsztaty kynologiczne, a nawet koncerty charytatywne” – mówi Paweł Kubiak, Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Skałowie.

Patronat medialny nad III Konferencją „Pies i kot - od schroniska do skutecznej adopcji” objęły: TVP3 Poznań, Radio Merkury, magazyny ZooBiznes i Kocie Sprawy oraz serwisy internetowe Kostrzyn-24.pl, Psy24.pl i ZooPraca.pl

Konferencję wspierają: agencja reklamowa about ad oraz Druk Poznań.

Więcej informacji na temat Konferencji w opisie wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook:
https://www.facebook.com/events/1662378134000859/
oraz na stronach:
http://schronisko-skalowo.pl/
http://www.psiakipoznaniaki.pl/

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.