34798 miejsce

III liga koszykówki: MCKS Czeladź - Mickiewicz Katowice 68:78

Spotkanie sąsiadujących ze sobą zespołów w tabeli III ligi koszykówki mężczyzn, MCKS Czeladź, zajmującego piąte miejsce, oraz drużyny przyjezdnych Mickiewicz Katowice (czwarte miejsce), zakończyło się wynikiem 68:78.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. W drużynie gospodarzy dobrze spisywał się Maksym Skowron, który w pierwszej odsłonie rzucił 7 punktów. Natomiast w zespole gości świetnie mecz rozpoczął Szymon Wawrzyniak, rzucając 11 punktów. Kwarta zakończyła się wynikiem 18:24.

W drugiej kwarcie gospodarze zabrali się do odrabiania strat. W piątej minucie tej tercji zawodnicy MCKS doprowadzili do remisu po celnym trafieniu Krzysztofa Wałka. Dobra gra zespołu trenera Andrzeja Kokoszki miała odzwierciedlenie w końcowym wyniku drugiej kwarty 42:38. Gospodarze w dobrych humorach schodzili na przerwę.

Po przerwie miał miejsce nieoczekiwany obrót wydarzeń. Dobrze grający w drugiej tercji zawodnicy z Czeladzi razili w trzeciej nieskutecznością, zdobywając przez 10 minut tylko 8 punktów przy 26 punktach zdobytych przez zawodników ze stolicy województwa śląskiego. Ta kwarta okazała się decydująca dla losów całego spotkania. Podłamani gospodarze potrafili w czwartej kwarcie tylko zmniejszyć rozmiary porażki, a mecz zakończył się wynikiem 68:78.

Najlepszym punktującymi w zespole gospodarzy byli Maksym Skowron (17) i Krzysztof Wałek (15). Natomiast w zespole przyjezdnych najwięcej punktów rzucili Wacław Adamczyk (23) i Szymon Wawrzyniak (14)