Facebook Google+ Twitter

III Memoriał Bokserski w Zbąszyniu

W Zbąszyniu 3 pażdziernika 2009 mogliśmy kibicować młodym bokserom podczas III Memoriału Bokserskiego, który odbył sie w hali sportowej "Zbąszynianka".

Walka dziewcząt w grupie junior. Anna Janusz z Klubu Sportowego "OBRA" i Agnieszka Kielin ze "STAMM" Kościan. / Fot. Dorota MichalczakIII Memoriał Bokserski im. Zbigniewa Szułczyńskiego "Jacka" i Mariana Akonoma.
Marian Akonom i Zbigniew Szułczyński to byli trenerzy sekcji bokserskeij Klubu Sportowego "OBRA"w Zbąszyniu. O histori zbąszyńskiego sportu czytaj na stronie Klubu Sportowego OBRA.

Udział w imprezie zgłosiło 10 drużyn z sąsiednich województw. Najliczniejsza była reprezentacja Szczecina - 18 zawodników, natomiast Zbąszyń reprezentowały dwie dziewczyny. Wśród 53 zawodników przybyłych do Zbąszynia ze swoimi trenerami spotkać można było młodych pięściarzy ze Szczecina, Gorzowa Wielkopolskiego,Chojnic, Złotowa, Piły, Gniezna, Poznania, Kościana, Śremu, Zbąszynia.

Choć wydaje się, że boks to typowo męski sport, to coraz częściej spotykamy na ringu kobiety. Tak jest i tym razem. Reprezentacja nastolatek jest bardzo skromna, podziwiać można było dwie dziewczęce walki bokserskie.

Pierwszą parę była Anna Janusz z Klubu Sportowego "OBRA" i Agnieszka Kielin ze "STAMM" Kościan w kategori junior, druga para nastolatek to Aleksandra Orzechowska "OBRA" Zbąszyń i Monika Lewandowska "STAMM" Kościan. Ola i Monika rozegrały walkę w grupie kadet. Obydwie walki wygrały zbąszynianki, które swoją przygodę z boksem rozpoczęły rok temu.

Walki rozgrywały sie w grupach: młodzik, kadet, junior i młodzież. Zawodnicy walczyli w trzech rundach po dwie minuty. Walki były dość ostre i bywało że kończyły sie już po pierwszej rundzie. Wielu zawodników rozegrało wszystkie trzy rundy. Pięściarze za swoje walki otrzymali pamiątkowe medale i upominki oraz brawa od publiczności zgromadzonej w hali.

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.