Facebook Google+ Twitter

III Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca Sic!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-14 11:33

Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Sic! to festiwal w całości poświęcony improwizacji tańca współczesnego i improwizacji w tańcu współczesnym.

 / Fot. mat. prasoweMottem 3. edycji SIC! są słowa Samuela Becketta: Dance First, Think Later. It's the natural order. Genialną myśl wielkiego dramaturga zilustrują zaproszone na festiwal gwiazdy światowej sceny improwizacji - Julyen Hamilton (Hiszpania/Wielka Brytania) oraz grupa Les SloVacks Dance Collective (Słowacja/Belgia).

Dwie poprzednie edycje festiwalu pokazały jak wielki potencjał i możliwości tkwią w improwizacji, jakim bagażem umiejętności musi dysponować improwizator, żeby na oczach widzów, w czasie rzeczywistym tworzyć precyzyjne i skończone spektakle, performance. Tegoroczna edycja MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL IMPROWIZACJI TAŃCA
SIC! jak co roku zaprezentuje unikalne spektakle i występy światowych artystów, zaprosi na warsztaty tańca oraz wykłady i rozmowy.

Ilona Trybuła, Dyrektor Festiwalu: „Genialne zdanie Samuela Becketta - DANCE FIRST, THINK LATER. IT'S THE NATURAL ORDER – w sposób fantastyczny ilustruje istotę najgłębszych motywów tańca i procesu twórczego. Kieruje w stronę niekonceptualną, wskazując nie do końca uchwytne i zrozumiałe procesy tworzenia. Improwizacja jest zarówno wyzwaniem jak i wyzwoleniem dla współczesnej sztuki tańca, pokazuje niewyczerpane możliwości i kształtuje twórcę- człowieka otwartego na zmianę, słuchającego i uważnego. Druga edycja postawiła pytanie „jak” i skupiła się na zagadnieniu INTUICJI z procesu improwizacji tańca. Podczas trzeciej edycji festiwalu razem z dr filozofii Juliuszem Grzybowskim oraz artystami spróbujemy odkryć CO stwarza taniec obok myślenia i racjonalnego rozumowego procesu”.

Honorowi goście III edycji:  / Fot. mat. prasowe

Julyen Hamilton (Hiszpania/Wielka Brytania)
Les SloVacks Dance Collective( Słowacja/Belgia)

Oprócz gości honorowych wystąpią także:

Makiko Ito (Japonia/Holandia)
Melba Kolektyw (Polska)
Ilona Trybuła

Więcej informacji na stronie Teatru Wytwórnia

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.