Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17947 miejsce

III Międzynarodowy Plener Malarski w Miastku

Zakończył się plener malarski nad jeziorem Głębokim koło Miastka. Powstało wiele obrazów przedstawiających okoliczne uroki ziemi miasteckiej. W sobotnie popołudnie, 10 lipca, w ośrodku "Zielona Skarpa" odbył się wernisaż wystawy poplenerowej.

Obrazy przygotowane do wernisażu. / Fot. Isabella DegenKolejny plener malarski na ziemi miasteckiej już za nami. Po raz trzeci na terenie gminy Miastko w dniach od 5 do 11 lipca odbywał się Międzynarodowy Plener Malarski z udziałem artystów z Anglii, Niemiec, Włoch i Polski. Organizarorami tej imprezy byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Miastku oraz Classic Art z Wrocławia. Artystów gościł ośrodek wczasowy „Zielona Skarpa” nad jeziorem Głębokim, gdzie właściciele ośrodka Małgorzata i Paweł Góreccy zadbali o serdeczną atmosferę, stwarzając wspaniałe warunki pracy dla artystów.

Urokliwe krajobrazy, przyroda, jezioro, mgły poranne, lasy i łąki inspirowały motywami malarskimi. Niepowtarzalna atmosfera pleneru stworzyła warunki do powstania nowych unikalnych obrazów. Artyści malowali także pejzaże Miastka i okolic miasta. Plenery dla artystów
mają charakter warsztatów twórczych.Wernisaż-wystawa. / Fot. Isabella Degen

Od lewej Janusz Gawroński MGOK, burmistrz Miastka Roman Ramion, Jerzy Tandecki Classic Art Wrocław / Fot. Isabella DegenNikt nie policzył powstałych obrazów, ale namalowano kilkadziesiąt prac różnych formatów. Część tych prac pozostanie w Miastku w MGOK, gdzie tworzona jest obecnie kolekcja poświęcona Miastku i ziemi miasteckiej. Jako że był to już kolejny plener i obrazów jest dostatecznie dużo aby zaprezentować je na przygotowywanej wystawie w Bad Fallingbostel (Dolna Saksonia Niemcy) w mieście partnerskim Miastka.

Plener ten jest kontynuacją dawnych tradycji plenerowych lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to miasto słynęło ze zjazdów malarskich najwybitniejszych artystów polskich.
Tę tradycję plenerów jesienią w 2007 wznowił Jerzy Tandecki z Classic Art rodzinnie związany z Miastkiem.

Na tarasie ośrodka „Zielona Skarpa” artyści prezentowali swoje prace. Mieszkańcy Miastka i okolic okazują coraz to większe zainteresowanie malarstwem plenerowym i coraz to liczniej odwiedzają wernisaż. Także liczni wczasowicze z okolicznych ośrodków wypoczynkowych oraz turyści przybyli na tę uroczystość.Malarze-artyści, uczestnicy pleneru. / Fot. Isabella Degen

Wczesnym rankiem w pierwszych promieniach słońca. / Fot. Isabella DegenPrzy udziale przedstawicieli Miastka i regionu w osobach burmistrza Romana Ramiona, dyrektora MGOK Janusza Gawrońskiego, oraz innych osób, odbyło sie uroczyste otwarcie wernisażu. Dom Kultury w Miastku zapowiedział wydanie folderu oraz w roku następnym wystawę poplenerową w Miastku. Roman Ramion burmistrz miasta zaprosił artystów do ponownego udziału w plenerze malarskim w 2011 roku.Każde miejsce w przyrodzie jest zródłem inspiracji twórczej. / Fot. Isabella Degen

A oto uczestnicy III Międzynarodowego Pleneru w Miastku: Joanna Płachcińska z Anglii, Isabel-Izabella Degen z Niemiec, Józef Plota z Włoch, Maria Rowdo z Wrocławia, dr Łukasz Morawski pracownik ASP z Wrocławia, Judyta Pilarczyk studentka ASP Wrocław, Ludwik Sztejn z Wrocławia, Krzysztof Łozowski z Warszawy. Kuratorem pleneru był Jerzy Tandecki z Classic Art z Wrocławia.

Galeria zdjęć z pleneru

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ciekawy plener, dzieła i ludzie:) Gratulacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wokół Miastka są przepiękne tereny. Myślę że wyjdzie tam wiele dzieł spod pędzla.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, akurat ci Polacy ( chyba piszemy z dużej litery?, czy też to Pana demonstracja nas Polaków) nie przebywają chwilowo, a na stałe, bo sa to już ludzie w wieku dojrzałym i żyją tam ponad 25 lat. A tak poza tym od trzech osób używamy liczby mnogiej.
Jak wspomniałam plener się odradza aby podtrzymać dawne tradycje. Wybaczy Pan ale Pana wszystkie komentarze są w stylu "dowalić".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytam o tym "międzynarodowym" plenerze i poza 3 polakami przebywającymi chwilowo za granica nikogo tam nie dostrzegłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudowna okolica do malowania pleneru i...wykąpania się w jeziorze ; )) Interesujący ludzie do rozmów przy ognisku! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie jest to wspaniały przykład współpracy władz miasta i osób prywatnych z artystami. Zwykły obywatel nie ma zbyt wielu okazji obcowania ze sztuką a już w fazie jej tworzenia prawie wcale. Nigdy nie wiadomo, kiedy taki kontakt obudzi w kimś drzemiący talent malarski. I spróbuje swych sił... To musi być fascynujące zajęcie i doskonały relaks psychiczny także. Aż Wam zazdroszczę :) Pozdrawiam, Janina

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 11:39

A więc kolejny ciekawy plener za Tobą Izo, super zdjęcia...pozdrawiam z Wrocławia:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.