Facebook Google+ Twitter

III Międzynarodowy Rajd Samochodowy Transsyberia 2006

Trasa rajdu prowadzi z Berlina przez Gdańsk, Wilno, Łotwę, Moskwę następnie poprzez europejską część Rosji, Góry Ural, Syberię, Góry Ałtaj, Mongolię, Pustynię Gobi, Ułan Bator do Jeziora Bajkał.

2 sierpnia, w samo południe na Targu Węglowym w Gdańsku odbył się honorowy start III Międzynarodowego Rajdu Samochodowego „Transsyberia 2006”. Jego organizatorem jest Romuald Koperski, pomysłodawca zimowej ekspedycji samochodowej „Dookoła Syberii”.

30 załóg wystartowało z Berlina 1 sierpnia, by w 18 dni pokonać trasę 11 tys. km. 2 sierpnia eskapada samochodów zawitała do Gdańska. Na Targu Węglowym pojawiły się toyoty, mitsubishi, nissany, a także hummery i porsche Cayenne. Trasa rajdu prowadzi z Berlina przez Gdańsk, Wilno, Łotwę, Moskwę następnie poprzez europejską część Rosji, Góry Ural, Syberię, Góry Ałtaj, Mongolię, Pustynię Gobi, Ułan Bator do Jeziora Bajkał.

– To trzecia edycja rajdu, w którym co roku obalamy mit nieprzyjaznej Rosji i Syberii – mówi Romuald Koperski. – Tegoroczna trasa będzie wiodła przez Mongolię w związku z 800-letnią rocznicą założenia tego państwa przez Chyngis-chana. Czeka nas zatem w Ułan-Batorze ogromne święto narodowe, pojawimy się również na Placu Czerwonym w Moskwie. To wielkie wydarzenie, bo na plac, który jest ogromnym deptakiem, nie są wpuszczane pojazdy. Trasa wiedzie przez wiele krain, ale wszędzie jesteśmy spotykamy się z miłym przyjęciem. „Transsyberia” to rajd długodystansowy, w tym roku po raz pierwszy dotrzemy do Jeziora Bajkał, do tej pory rajdy kończyły się przy Pacyfiku.


Rajd "Transsyberia" zaliczyć można do najbardziej spektakularnych imprez samochodowych na świecie. Poprzednie długodystansowe edycje: "Transsyberia 2003" Gdańsk-Magadan (13,5 tys. km) oraz "Transsyberia 2004" Gdańsk-Magadan-Gdańsk (30 tys. km), zakończyły się sukcesem. Tereny, przez które przemieszczać się będą uczestnicy, to trudno wyobrażalne przestrzenie, tysiące kilometrów kwadratowych tajgi, setki jezior i rzek, pustynie, dziesiątki łańcuchów i przełęczy górskich, a także bezdroża. Do udziału w imprezie dopuszczone zostały dwuosobowe załogi zawodowców i amatorów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fajne autka z pewnością tam są... szczerze to pierwszy raz słysze o tym rajdzie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.