Facebook Google+ Twitter

III Polsko-Czeski Jarmark Średniowieczny

Już w sobotę, 13 września, III Polsko-Czeski Jarmark Średniowieczny, a w nim I Przegląd Teatrów Ulicznych Bystrzak 2008.

 / Fot. PlakatJuż w najbliższy weekend, 13 września 2008 r., w Bystrzycy Kłodzkiej odbędzie się plenerowa impreza organizowana przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Już po raz trzeci pod nową nazwą (wcześniej był to „Festyn średniowieczny”).

Lata doświadczeń, ciągłego rozwijania się skierowały organizatorów na drogę współpracy z czeskimi bractwami rycerskimi, zespołami muzycznymi oraz licznymi artystami. Pokazy walk oraz uzbrojenia i techniki jego wykonywania. Do spróbowania w trakcie imprezy będą jadło i napitki przygotowane przez lokalnych gospodarzy.

O oprawę muzyczną w ciągu dnia zadbają zespoły muzyki dawnej, a o zmroku wystąpi tegoroczna gwiazda, folk-rockowej kapeli Rzepczyno.

Atrakcje jakie czekają na uczestników III Jarmarku Średniowiecznego dostarczą niezapomnianych emocji. Weź udział w konkursach organizowanych przez bractwa rycerskie oraz przez kowala i wygrywaj upominki.

Po raz pierwszy pod „skrzydłami rycerskimi” znajdziemy Przegląd Teatrów Ulicznych Bystrzak 2008. Imprezę rozpocznie przemarsz bystrzyckimi uliczkami teatrów, bractw rycerskich oraz publiczności.

Niezapomniane wrażenia zapewni średniowieczny klimat Bystrzycy Kłodzkiej, mury obronne, Brama Wodna, Baszta Kłodzka oraz Rycerska, a na Małym Rynku - pręgierz. Przyjedź i pamiętaj żeby być grzecznym… raz w roku, właśnie ten pręgierz jest wykorzystywany przez katów.

Bystrzyca Kłodzka
Mały Rynek
Start - godz. 12

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.