Facebook Google+ Twitter

III Program Polskiego Radia nie chce puszczać piosenki Kukiza. "To cenzura prewencyjna"

Radiowa Trójka odmówiła grania najnowszego singla Pawła Kukiza "Samokrytyka (dla Michnika)". Zdaniem stacji byłaby to agitacja. Muzyk nie rozumie zarzutów i decyzję nazywa "cenzurą prewencyjną".

 / Fot. okładka płyty Paweł Kukiz poinformował, że radiowa Trójka nie będzie puszczać jego najnowszego singla "Samokrytyka (dla Michnika)" promującego najnowszą płytę "Zakazane piosenki", która w sprzedaży pojawi się 4 listopada. Muzyk informację o odmowie grania piosenki otrzymał od wytwórni. Powód? Muzyk startuje w wyborach samorządowych. Zdaniem Kukiza działania Trójki przypominają cenzurę prewencyjną.

Do zarzutów Pawła Kukiza odniosła się szefowa Programu III Polskiego Radia Magdalena Jethon. W rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl przyznała, że piosenka "Samokrytyka (dla Michnika) nie będzie puszczana w Polskim Radiu: "Pan Kukiz kandyduje w najbliższych wyborach samorządowych we Wrocławiu. Zawsze w czasie trwania kampanii wyborczej Polskie Radio działa zgodnie z przepisami wyborczymi. Pełnomocnik do spraw wyborów w Polskim Radiu restrykcyjnie przestrzega zasad obowiązujących w tym okresie."I dodaje: "Gdybyśmy nadawali piosenkę kandydata Kukiza musielibyśmy zapraszać dodatkowo kandydatów z innych komitetów wyborczych w celu wyrównania czasów obecności na antenie. Powyższe zasady dotyczą też naszych pracowników i współpracowników, którzy zgłoszą chęć kandydowania. Muszą bezwzględnie na czas kampanii wziąć urlop". Zapewnia także, że piosenkę Kukiza słuchacze radia na pewno usłyszą, ale po wyborach.

Tłumaczenia Jethon nie przekonują Pawła Kukiza, który podkreśla, że jego singiel w żaden sposób nie jest związany z wyborami samorządowymi i nie agituje słuchaczy.

Paweł Kukiz wystartuje w wyborach do sejmiku województwa dolnośląskiego z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy. O mandat powalczy z ostatniej pozycji w okręgu wrocławskim.Zobacz także: Autostopem z Gdańska na Anarktydę. Przemysław Skokowski zbiera pieniądze dla hospicjum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Moich piosenek też nie chcą puszczać. Chamy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zresztą to mało ważne jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytuje Pana dorobek , więc konkluzje ( wnioski) nasuwają się same.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Robert Kamiński Dzisiaj 11:47

Widać, że dla Pana język polski jest językiem obcym. Ja się nie powołuję na wypowiedź jakiejś "Stokrotki" tylko przedstawiam sposób rozumowania P. Kukiza. Myśleć, myśleć!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Innym przykładem już z naszego podwórka jest
Waldemar Fydrych twórca Pomarańczowej Alternatywy , który pod hasłami "Pomarańczowy Major czy Czerwony Generał ?" kandydował w pierwszych prezydenckich wyborach

Komentarz został ukrytyrozwiń

L. Małkowski masz Pan świadomość małego ubeckiego kapusia, skoro powołujesz się na wypowiedzi gwiazdy dziennikarstwa polskiego, resortowej "Stokrotki"
I nie jest prawdą że autorzy protest songów nie angażowali się w politykę. Doskonałym przykładem jest Jello Biafra wokalista legendarnego zespołu punkowego Dead Kenedys.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W "Kropce nad i" Kukiz tak "piskorzył", że udało mu się, przynajmniej ze trzy razy dokopać Palikotowi. Oczywiście, za Polskę, dla Polski, w imię jakości polskiego parlamentaryzmu. Gdy, jednak, p. Olejnik przycisnęła go i musiał wypowiedzieć się czy jest za, czy przeciw legalności "trawki" to jego mózg zaczął intensywnie myśleć - jak powiem za, to przyłączę się do Palikota, przeciw - to stracę poparcie wielu młodych, dla których jeszcze jestem jako-takim idolem, więc wypalił: "Nie jestem przygotowany na takie pytanie". Ha, ha, ha, ha, co to się działo, co się działo, telewidzów gros ze śmiechu się skręcało. Żal mi tylko Wrocławian. Przecież są niewinni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmieszna ta cała medialna "wrzawa" wokół Kukiza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

/Ten sam artysta jako uczestnik wyścigu wyborczego jest już postrzegany jako kanciarz, chociaż charakter jego pracy wyklucza niejako z założenia pozyskiwanie wyborcy poprzez przynętę w postaci swojego dzieła./

Dlaczego ma z założenia wykluczać?
Protest-songi istniały i istnieją. Zwykle bez bezpośredniego zaangażowania w politykę.
Czy to jednak oznacza, że nie miały na nią wpływu ?

A tutaj mamy zaangażowanie bezpośrednie.
W przypadku każdego kandydata ważna jest podobno jego dotychczasowa ścieżka zawodowa, osiągnięcia, itd.
Lwią częścią kariery zawodowej Kukiza jest działalność artystyczna.
Której jeden z plonów akurat powstaje przed wyborami, w kórych startuje.

Ja tego nie oceniam tu inaczej, niż w kategoriach skuteczności gry wyborczej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nawet gdyby Kukiz obwiesił się właściwymi amuletami i zaklinał na wskazane świętości, że płyta jak każda inna jest kolejnym przejawem twórczego znoju i konfrontacji z rzeczywistością, to oceniany jest i będzie jako osobnik cośkolwiek niewygodny. Jako artysta posiada zdolność docierania ze swoim przekazem do liczniejszego odbiorcy co jest zgodne z duchem kultury (i kontrkultury) masowej. Ten sam artysta jako uczestnik wyścigu wyborczego jest już postrzegany jako kanciarz, chociaż charakter jego pracy wyklucza niejako z założenia pozyskiwanie wyborcy poprzez przynętę w postaci swojego dzieła. Kwestia etyki rock and rollowca i zdrowego rozsądku w rozróżnieniu materiału propagandowego, a sztuki jako takiej jest spychana pod wygodny stos statystyczny na którym złożono już mnóstwo mniej lub bardziej niezależnych inicjatyw, zawyczaj łatwych do storpedowania w jawnie nieuczciwy sposób. No, ale niby takie są reguły wdrapywania się na wysokości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.