Facebook Google+ Twitter

III Świętokrzyski Karburator 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Kolejny weekend (7 - 9 czerwca) będzie należał w Ostrowcu Świętokrzyskim do miłośników starych pojazdów, a to za sprawą III Świętokrzyskiego Karburatora 2013.

Logo III Świętokrzyskiego Karburatora 2013. / Fot. www.klubsingiel.plImpreza, której organizatorem jest Klub Przyjaciół Pojazdów Dawnych Singiel w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbędzie się na terenie miejscowego Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego Gutwin. W piątek, gdy do Ostrowca Świętokrzyskiego przybywać będą uczestnicy zlotu, na scenie muszli koncertowej prezentować się będą zespoły rockowe, punkrockowe, bluesowe i grające muzykę reggae: Schizofrenia, SDL, Potatos, Hardware i Azotox. Początek tych prezentacji organizatorzy zaplanowali na godzinę 18.

Tak było na II Świętokrzyskim Karburatorze (czerwiec 2012 r.) / Fot. Krzysztof KrzakDrugi dzień karburatora (sobota) przeznaczony jest głównie na rajd krajoznawczy pojazdów zabytkowych, spośród których wybrany zostanie Mister Elegancji. Hasło przewodnie tegorocznego rajdu brzmi: "Sacrum inne niż każde". Uczestnicy odwiedzą najstarsze i najciekawsze zabytki sztuki sakralnej ziemi ostrowieckiej i opatowskiej. Odwiedzą Ptkanów, Opatów, Grzegorzowice i Święty Krzyż. Komandorem rajdu będzie Paweł Bajerczak, prezes KPPD Singiel. Po powrocie z rajdu chwile wytchnienia zapewni ostrowiecki Kabaret Bez Perspektyw. Grać będą też zespoły Herba Micze, Podobamisię i Niagara. W przerwach między kolejnymi recitalami przeprowadzone zostaną konkursy dla uczestników rajdu z wiedzy o zwiedzanych miejscach oraz z historii Stara Starachowice i SHL Kielce, a także konkurencje sprawnościowe (m.in. jazda rowerem Zawola, który skręca w przeciwną stronę niż kierownica; wolna jazda motocyklem bez podpierania, rzut pełną oponą, picie piwa i zmiana koła na czas). Nagrodzone zostaną: najstarszy samochód i motocykl. Wieczorem (o godz. 22) wyświetlony zostanie film "Znikający punkt" Richarda C. Sarafina.

Zakończenie III Świętokrzyskiego Karburatora 2013 i pożegnanie załóg zmotoryzowanych odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Szczegółowe informacje na temat imprezy znaleźć można na stronie internetowej Klubu Singiel: www.klubsingiel.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Po naszemu to po prostu "Gaźnik 2013". ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejna ciekawa impreza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.