90085 miejsce

III Transgraniczny Bieg Przełajowy JARZĘBINA

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-10-14 11:17

W Kościnie, województwo zachodniopomorskie, gmina Dobra, po raz trzeci odbył się bieg przełajowy traktami leśnymi po polskiej i niemieckiej stronie granicy zorganizowany przez Stowarzyszenie Dołuje-Kościno.

W sobotę 5. października 2013 w przygranicznej miejscowości Kościno odbył się III Transgraniczny Bieg Przełajowy "Jarzębina" z marszem Nordic Walking i Biegiem na Orientację w ramach projektu POLSKO-NIEMIECKIE BIEGI I NORDIC WALKING JAKO FORMA INTEGRACJI SPORTOWEJ dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).
Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje (www.naszedoluje.pl) z partnerem - Stowarzyszeniem Gutshaus Ramin. Gmina Dobra objęła wydarzenie sportowe honorowym patronatem, a od strony profesjonalnej wspomógł nas Run Expert - sklep biegowy i organizator Biegu Górskiego na K2. Bieg na orientację odbył się we współpracy ze Szczecińskimi Biegami na Orientację, organizatorem Szczecińskiej Dobranocki. Celem imprezy było propagowanie zdrowego trybu życia oraz integracja polsko-niemiecka.
W biegu przełajowym, którego trasa biegła lasem po stronie polskiej i niemieckiej, wzięło udział 100 zawodników. Na dystansie 7km zwycięzcą został Andrzej Łuc (na 2 miejscu pokonując 11 mężczyzn stanęła kobieta - Paulina Kotfica). Na dystansie 3,5 km w kategorii Nordic Walking zwyciężył Andrzej Nadkański. W biegu przełajowym na 3,5 km w kategorii kobiet zwyciężyła Hanna Mosiejczuk, w kategorii mężczyzn - Adrian Zachciał. W kategorii młodzieżowej zwycięzcą został Przemysław Rutkowski, a w kategorii dzieci na tym dystansie pierwsze miejsce zajął Michał Kwasigroch. Najmłodszy zawodnik miał lat 5, najstarszy 70.
W biegu na orientację były do wyboru dwie kategorie : dorosła i rodzinna. W kategorii indywidualnej dla dorosłych na dystansie 5,2 km uczestnicy musieli zaliczyć 19 punktów kontrolnych, w kategorii rodzinnej (min. 1 dorosły + 1 dziecko) uczestnicy za pomocą mapy i kompasu na trasie 2,6 km musieli zlokalizować 8 punktów kontrolnych. Kategoria rodzinna zrobiła furorę wśród uczestników : dzieci pod opieką rodzica mogli przez chwilę poczuć się jak poszukiwacze skarbów.
Jesienny bieg "Jarzębiny" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, aby to wydarzenie z roku na rok było coraz lepsze. Stowarzyszenie Dołuje-Kościno pozyskało do projektu profesjonalnych partnerów, po raz pierwszy zapisy na bieg odbywały się elektronicznie, po raz pierwszy przyłączyli się do nas nasi niemieccy sąsiedzi, każdy z uczestników biegu otrzymał koszulkę oraz medal, czasy zawodników na 7 km mierzone były za pomocą elektronicznych czipów.
Oprócz profesjonalnej, transgranicznej i zróżnicowanej imprezy biegowej, zapewniona została świetna atmosfera i super zabawa dla wszystkich. To wydarzenie jest promocją nie tylko aktywnego trybu życia, ale też naszego sołectwa i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje. Zapraszamy w przyszłym roku w październiku, szczegóły na stronie : naszedoluje.pl