Facebook Google+ Twitter

III Warszawskie Targi Książki zapraszają

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-12 16:01

Spotkania z pisarzami, prezentacje nowości wydawniczych i ogromny wybór książek w promocyjnych cenach - oto niektóre z atrakcji, które czekają na osoby odwiedzające III Warszawskie Targi Książki, odbywające się w PKiN.

 / Fot. Piotrus/Wikipedia/CC 3.0/W III Warszawskich Targach Książki, trwających do 13 maja, uczestniczy kilkuset wystawców z Polski i 20 krajów: Australii, Armenii, Azerbejdżanu, Belgii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Indii, Izraela, Niemiec, Norwegii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Do PKiN przybędzie 432 autorów, którzy spotkają się z czytelnikami na stoiskach wydawców, a także na specjalnie przygotowanej "Kanapie Literackiej".

W sobotę na targach można będzie spotkać tegorocznych finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, którymi są: Francisco GOLDMAN, LIAO Yiwu, Raja SHEHADEH, Filip SPRINGER i Colin THUBRON.

Miłośnicy książek cyfrowych mogą osobiście przetestować różne rodzaje nośników książki cyfrowej i poznać zalety takich rozwiązań.

Na dzieci czekają różne animacje literackie na dziecięcej scenie, warsztaty, gry, zabawy, konkursy, pokazy oraz przedstawienia teatralne czy akcja dzielenia się książkami przygotowana przez portal Qlturka.pl. Dla gimnazjalistów został przygotowany projekt zajęć edukacyjnych w cyklu "Lekcje literatury".

Nie zapomnijcie również zajrzeć na Festiwal Komiksowa Warszawa. Tam można spotkać komiksowych autorów z Polski (T. Baranowski, G. Rosiński, M. Śledziński, M. Skutnik) i z zagranicy (R. Surżenko, B. Bolland) i uczestniczyć w panelach dyskusyjnych, prelekcjach i wykładach.

Dla każdego znajdzie się coś ciekawego.
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.