Facebook Google+ Twitter

III Warsztaty Gospel w Sopocie

Z okazji 8. urodzin chóru Grace Gospel Choir w dniach 10-11 listopada w I LO w Sopocie odbędą się Ogólnopolskie III Warsztaty Gospel. Całość poprowadzą międzynarodowej klasy instruktorzy z Wielkiej Brytanii, Ruth i Emmanuel Waldron. W niedzielę 11 listopada o godz. 18 odbędzie się koncert w wykonaniu 100-osobowego chóru - wszystkich uczestników warsztatów. Wstęp wolny.

II Warsztaty Gospel w Sopocie / Fot. Agnieszka DoborzyńskaWarsztaty muzyki gospel to nie tylko nauka nowych utworów w dość intensywnym tempie, ale też spotkania z ciekawymi ludźmi, radość tworzenia i ogrom duchowych przeżyć. Nie ma ograniczenia wiekowego, nie trzeba mieć również ani wykształcenia, ani doświadczenia muzycznego. Uczestnicy nie muszą znać nut, gdyż utworów uczą się ze słuchu, a organizatorzy zapewniają śpiewniki. Nie jest wymagana znajomość języka angielskiego - tłumaczenie jest zapewnione na bieżąco.

Ruth Waldron (instruktorka tegorocznych warsztatów) / Fot. Elżbieta MalinowskaInstruktorzy to pełna charyzmy, utalentowana wokalistka Ruth Waldron (w 2004 roku poprowadziła pierwsze warsztaty gospel w Trójmieście) oraz pianista Emmanuel Waldron, którzy przybędą specjalnie z Londynu. To ważne wydarzenie nie tylko dla sopockiego Grace Gospel Choir, który świętuje w tym roku 8. rocznicę działalności, ale także dla wszystkich polskich miłośników muzyki gospel.

Warsztaty w Sopocie / Fot. Agnieszka DoborzyńskaUkoronowaniem będzie niedzielny koncert finałowy 100-osobowego chóru, w którym zaśpiewają wszyscy uczestnicy warsztatów (11 listopada, godz. 18). Postarają się przekazać publiczności ogromną radość i pozytywną energię, które charakteryzują muzykę gospel.

Towarzyszyć im będzie zespół w składzie:II Warsztaty Gospel w Sopocie / Fot. Agnieszka Doborzyńska
Emmanuel Waldron (piano)
Mateusz Hoppe (piano)
Jarosław Bielawski (perkusja)
Sebastian Szuman (gitara)
Jan Mysior (bas)
Natalia Wica (saksofon)

Wydarzenie objęte jest Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sopotu.


Zdjęcia z II Warsztatów Gospel w Sopocie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.