Facebook Google+ Twitter

III Wielka Gala Życiośpiewania w Krakowie

Już 31 maja na krakowskiej Scenie Tęcza rozpocznie się tegoroczna Wielka Gala Życiośpiewania z udziałem Zespołu Afera i Krzysztofa Piaseckiego.

 / Fot. plakat „Życiośpiewanie” to autorski program muzyczny Elżbiety Wojnarowskiej, krakowskiej artystki, promujący młode talenty wykonujące piosenki autorskie.

Ideą "Życiośpiewania" jest wychowanie następców - autorów, tak aby nie powstała pokoleniowa pustka, stąd inicjatywa, aby pomóc zaistnieć młodym bardzo utalentowanym twórcom. Cykl ma charakter comiesięcznego otwartego spotkania, w którym mogą brać udział soliści oraz zespoły, mające w dorobku własne utwory oraz utwory innych wykonawców, ale twórczo przekształcone.

"Życiośpiewanie" rozpoczęło działalność promocyjną w styczniu 2010 roku i już w czerwcu 2010 odbyła się na scenie Tęcza Pierwsza Gala podsumowująca. Drugi sezon rozpoczął się we wrześniu 2010 roku, a zakończył w czerwcu 2011 roku. W 2011 roku II Gala Laureatów odbyła się w Sali Rotundy 8 czerwca, a Gwiazdami Wieczoru byli Czesław Mozil oraz Andrzej Sikorowski. W każdej Gali występuje kilku laureatów "Życiośpiewania" - zespołów oraz solistów, prezentujących wysoki poziom artystyczny, bardzo zróżnicowanych w charakterze osobowościowym.

Zaprezentowano szerokie spectrum twórcze, od piosenek poetyckich, aktorskich, jazzowych, bluesowych po kabaretowe. Do laureatów "Życiośpiewania" należą m.in. Jacek Szczepański i Barbara Tylek z zespołem „Przystanek na Żądanie”, Krzysztof Buratyński i Agata Klimczak, Maria Krawczyk z zespołem „Małe Ważne Sprawy”, zespół FMKwadrat, Ewelina Konieczny czy Agnieszka Dulny. Do udziału w Gali zapraszane są też znakomite zespoły akompaniujące niektórym solistom - laureatom, jak zespół Vacancy czy Błażej Band.

Więcej na www.dkpodgorze.krakow.pl

Relacja 2011 roku : http://www.youtube.com/watch?v=aTf2L4GCf60

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.