Facebook Google+ Twitter

IKEA świeci przykładem na 5. Targach CSR

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-04-02 10:13

Jak innowacyjne rozwiązania mogą chronić środowisko i wspierać społeczność lokalną? Dzięki ekspertom IKEA odpowiedzi na to pytanie będzie można znaleźć podczas dzisiejszych Targów CSR organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Uczestnicy mogą dowiedzieć się między innymi o technologii LED, która pomaga żyć w bardziej zrównoważony sposób – oszczędnie i ekologicznie.
Podczas 5. Targów CSR około 50 wystawców prezentuje projekty, które realizują idee społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Wśród nich nie mogło zabraknąć przedstawicieli IKEA, która od wielu lat koncentruje się na oszczędzaniu zasobów naturalnych i tworzeniu możliwości lepszego życia na co dzień. W tym celu od 2012 roku IKEA realizuje strategię zrównoważonego rozwoju zatytułowaną „People & Planet Positive”, która określa trzy priorytetowe obszary zaangażowania firmy: zrównoważone życie w domu, energię i zasoby naturalne oraz lepsze życie ludzi i społeczności.
Na stoisku IKEA można znaleźć materiały poświęcone technologii LED, która nie tylko pozwala oszczędzać, ale również jest przyjazna środowisku. LED to jedno z ważniejszych osiągnięć w dziedzinie oświetlenia od czasów odkrycia energii elektrycznej. Technologia ta jest najlepsza dla domowego budżetu i środowiska naturalnego, ponieważ nie tylko zużywa do 85% mniej energii, ale już dzisiaj świeci do 25 razy dłużej w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Dzięki temu żarówki LED wymagają rzadszej wymiany, a przez to redukowana jest ilość wytwarzanych odpadów. Ponadto nie zawierają szkodliwej dla zdrowia rtęci i mogą być przetwarzane w procesie recyklingu.
________________________________________
IKEA promując oświetlenie oparte na technologii LED w październiku 2010 roku rozpoczęła wymianę wszystkich żarówek oraz lamp w swoim asortymencie sprzedażowym na LED-owe. Proces ten będzie trwał do końca 2016 roku. Dzięki temu miliony ludzi na całym świecie będą mogły na co dzień żyć w sposób bardziej oszczędny i przyjazny dla środowiska, zwłaszcza że celem IKEA jest oferowanie produktów LED w najniższych cenach na rynku. Już teraz diody LED są wbudowane w prawie każdy rodzaj oświetlenia, jakie oferuje firma – reflektorki punktowe, lampy podłogowe, stołowe, ścienne oraz do pracy, a także oświetlenie zintegrowane czy latarki. Dodatkowo w sklepach i pozostałych budynkach Grupy IKEA trwa proces wymiany oświetlenia przemysłowego na bardziej przyjazne dla środowiska.
(PRInspiration )

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: targi Ikea CSR LED


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.