Facebook Google+ Twitter

Ikonowicz zakłada nową partię: Ruch Sprawiedliwości Społecznej

Piotr Ikonowicz, znany społecznik i lider Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej zakłada nową partię i przekonuje, że będzie walczyć o sprawiedliwy i demokratyczny system polityczny.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPiotr Ikonowicz, społecznik i lider Kancelarii Społecznej, która walczy m.in. o prawa lokatorów organizuje kongres założycielski Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Ikonowicz w rozmowie z IRD wyjaśnia, że partia będzie broniła praw obywateli. Dodaje, że będzie to lewicowa formacja, która wyrasta z doświadczeń Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej i walki z ludzką krzywdą - donosi interia.pl.

Lider Kancelarii Społecznej na konferencji prasowej podkreślał, że nie tworzy ugrupowania z powodu ambicji politycznych. Jak podkreślał, przede wszystkim chodzi o to, aby większość społeczeństwa, która aktualnie nie ma swojej reprezentacji politycznej, wreszcie ją miała.

Członkami partii nie będą byli działacze partyjni, ale bezpartyjni ludzie pracy - byli policjanci, sprzedawcy, kasjerki, a także ochroniarze.

Piotr Ikonowicz zapowiedział, że gościem kongresu będą m.in. wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka oraz posłanka Anna Grodzka.

Twarzą nowej partii będzie właśnie Piotr Ikonowicz, jednak sam nigdy nie będzie mógł kandydować w wyborach, ponieważ został prawomocnie skazany za blokadę eksmisji jednego z lokatorów, których bronił.

Źródło:gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.05.2014 22:57

Ikonowicz nie może startować w wyborach, bo został prawomocnie skazany.

Dlaczego zatem Tomasz Adamek został DOPUSZCZONY przez PKW do startu w wyborach do PE? Pomijam obłudę jego i jego pobratymców. Chodzi o prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tak, pani Mirosławo, zawsze może pani zaprzestać... A tak w ogóle, nadzieja to fajna rzecz, zwłaszcza w sprawach wiary lub w polityce... Daje możliwość przetrwania... cwaniaczkom. Nawet, jak znajdzie się jakiś Jezus, to po pewnym czasie go ukrzyżują i znów... pozostaje tylko nadzieja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.