Facebook Google+ Twitter

Ile bakterii jest w wodach polskich kąpielisk

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-20 17:03

Woda w co jedenastym kąpielisku w Polsce nie spełniała wymaganych norm bakteriologicznych - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

mwmedia Najgorsza woda jest w województwie śląskim. Z pośród 88 kąpielisk aż 24 nie nadaje się do użytku. W województwach takich jak Mazowieckie (19 na 94), Małopolskie (18 na 62), Łódzkie (16 na 45) jest trochę lepiej, ale też nie napawa to optymizmem. W Wielkopolsce oraz Zachodniopomorskiem wszystkie kąpieliska spełniają wymagania Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Nie zamknięto tam ani jednego obiektu. W pozostałych województwach zanotowano jedynie pojedyncze przypadki kąpielisk niespełniających norm.

Główny Inspektorat Sanitarny bada wodę pod kątem obecności bakterii z grupy coli, paciorkowców i pałeczek Salmonelli oraz odczynu, barwy, przezroczystości, osadów, zapachu, obecności olejów mineralnych, substancji powierzchniowo czynnych i fenoli.

Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Państwowym Zakładem Higieny prowadzi bazę danych o stanie polskich kąpielisk. Chcesz się dowiedzieć więcej wejdż na www.gis.gov.pl.  

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.