Facebook Google+ Twitter

Ile jest soli w soli i jaja w jaju?

Polak potrafi! Nie pierwsze to i nie ostatnie oszustwo w handlu. Są pazerni spryciarze, którzy "z piasku ukręcą bicz" na klienta. A klient łyka sól z piaskiem albo jajo z ryby. I jeszcze wmawia mu się, że to nie jest szkodliwe.

Taki handlowy oszust rodzi się i żeruje nie tyle na naszej naiwności i niewiedzy, ile na naszej mentalności. Większość z nas nie przywiązuje wagi do jakości produktów; tak jak nie przywiązuje wagi do jakości swojego życia. Kierujemy się
głównie ceną. I tym przede wszystkim wabią nas sprzedawcy. Po co mam wydać 300 zł na buty, skoro mogę kupić tańsze za 50 zł ? A to, że te tańsze są ze sztucznej skóry, są brzydkie i rozlecą się po miesiącu, to już mniej ważne.

Zaoszczędzenie na zakupie traktujemy jak sukces, którym możemy się pochwalić. Często mówimy, że nas nie stać na porządne rzeczy... Ale czy naprawdę stać nas na tandetę ? Wiele produktów zatruwa nas skrycie i bezboleśnie, aż do tragicznego finału. Produkt szkodliwy dla zdrowia to cichy
zabójca, który ma społeczne przyzwolenie. Nasza "mentalność taniego produktu" stwarza zapotrzebowanie na buble. Producenci i pośrednicy wykorzystują to, produkując i rozprowadzając liche i często szkodliwe dla zdrowia produkty spożywcze, kosmetyki, chemię gospodarczą, leki itp. Spory w tym udział ma presja właścicieli supermarketów, którzy wymuszają ten tani produkt na producentach, żeby obniżać ceny w walce z konkurencją.

Dlatego już nie dziwi, ani nawet nie oburza "afera solna". To, że paru cwaniaków rozprowadzało sól przemysłową, którą sypie się na drogi, jako sól spożywczą, którą zjadamy w wędlinach, rybach, w pieczywie, jakoś da się zatuszować. Ale trudno uwierzyć w to, że odbiorcy tej zanieczyszczonej soli, producenci wędlin, przetwórcy ryb i piekarze nie byli świadomi, co dosypują do swoich produktów. Kupowali sól trzy razy tańszą od normalnej (20-60 gr/kg).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Oto jest pytanie! Odpowiedź nie jest łatwa. Podobnie jak z kalendarzem zawierającym niespodzianki...
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.