Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16018 miejsce

Ile jest warte małżeństwo z Polką? 5 tysięcy... euro

Nigeryjczycy płacili 5 tys. euro, by móc ożenić się z Polkami i zostać na stałe w Polsce. Katowicka prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie.

 / Fot. Jason Hutchens, CC BY 2.0 / Wikipedia Jak podaje tvn24.pl, 2,5-roczne śledztwo dotyczyło niezgodnego z prawem ułatwiania cudzoziemcom nielegalnego pobytu na terenie Polski. Akt oskarżenia obejmuje 31 osób i opisuje 20 fikcyjnych małżeństw zawartych w latach 2005-2007 m.in. w Pruszkowie, Chorzowie i Warszawie.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Marta Zawada-Dybek, poinformowała, że głównymi organizatorami procederu byli czterej Nigeryjczycy i czterej obywatele polscy, w tym trzy kobiety. Istotą przedsięwzięcia miało być zawieranie fikcyjnych małżeństw z Polkami w celu uzyskania pozwolenia na pobyt w Polsce. Chętni przekazywali 5 tys. euro, z czego 3 tysiące otrzymywały kobiety chętne do zawarcia fikcyjnego małżeństwa. Kwota ta była podzielona na raty - jedną część kobiety otrzymywały przed zawarciem małżeństwa, drugą po, trzecią natomiast po otrzymaniu pozwolenia na pobyt.

Formalności związane ze ślubem załatwiali Nigeryjczycy, polscy organizatorzy zaś zajmowali się wyszukiwaniem chętnych do współpracy Polek.

Oskarżeni odpowiedzą m.in. za ułatwianie nielegalnego pobytu w Polsce, udział w grupie przestępczej i wyłudzenie aktów małżeństwa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.