Facebook Google+ Twitter

Ile jesteś gotów zapłacić za ":-)"?

":-)" - symbol od wielu lat używany do wyrażania emocji w wirtualnym świecie został zastrzeżony przez rosyjskiego biznesmena, który zamierza pobierać opłaty licencyjne za używanie "buźki". Na razie tylko od firm telekomunikacyjnych.

Popularny emotikon ":-)" zastrzeżony przez Rosjanina / Fot. rysunek ilustracyjnyJak poinformował wczoraj serwis huffingtonpost.com, Oleg Teterin opatentował popularny "emotikon" jako znak towarowy firmy telekomunikacyjnej Superphone, której jest właścicielem. W wywiadzie udzielonym stacji NTV powiedział iż jego celem jest pobieranie "niedrogich" opłat licencyjnych, wynoszących kilkadziesiąt tysięcy dolarów, wyłącznie od firm z branży telekomunikacyjnej, które zamierzają zarabiać na tym symbolu bez jego zgody. Prywatni użytkownicy telefonów komórkowych mogą na razie spać... i sms-ować spokojnie. Zastrzeżone mają być również popularne odmiany symbolu ":-)" takie jak ";-)" czy ":)". - Równie dobrze możemy sobie wyobrazić, że następny spryciarz opatentuje wszystkie 36 litery rosyjskiego alfabetu. To absurd – skomentował w NTV pomysł Teterina, Aleksander Manis z konkurencyjnej firmy.

Przypomnijmy że jako pierwszy symbolu ":-)" użył prawdopodobnie przed 26 laty Scott Fahlman, profesor informatyki z Uniwersytetu Carnegie Mellon w USA, w odpowiedzi do dyskusji na temat sposobu oznaczania żartów i emocji w komunikacji przesyłanej drogą elektroniczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

(+) :)

I to jest właśnie przesada ludzi owładniętych ideą tzw. "własności intelektualnej". Teraz ktoś wymyśli jakieś słowo i będzie trzeba za każdym razem gdy tego słowa użyjemy, wrzucić pewną sumkę do świnki by po powiedzmy miesiącu przekazać zebrane w ten sposób pieniądze temu kto wymyślił owo słowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo jak wiemy znaki towarowe rejestruje się w urzędzie patentowym...

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za info. W Rosi wszystko jest możliwe... Nie tyle porażka urzędu patentowego ile pewnie zysk z łapówki któregoś urzędnika. A jakby co to znaczek zawsze można wymyślić inny. Gdzie jest powiedziane, że tylko ten i żaden inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

to ja zamawiam ":*" :P

fajny art :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ciekawostka
(ruski ma dobry pomysl - ale jesli, to prawda, zarobi na tym kase, to bedzie dla mnie porazka urzedow patentowych)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(-:

Komentarz został ukrytyrozwiń

" :-) "

Komentarz został ukrytyrozwiń

:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ dla Ciebie za ciekawostkę

moim zdaniem pomysł pana Olega to absurd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.