Facebook Google+ Twitter

Ile kosztowali nas posłowie? Który wydał najwięcej pieniędzy?

Portal Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Analiza wydaje się ciekawa i zastanawiająca. Rekordzista wydawał na telefony ponad 2,2 tys. zł miesięcznie.

 / Fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl/Domena publicznaPosłowie do tej pory, w ramach trwającej kadencji, wydali w sumie 183 mln 624 tys. 583 zł, co po przeliczeniu na jednego posła daje kwotę około 400 tys. Na liście znajdują się osoby, które wydały ponad pół miliona złotych.

Według portalu Money.pl, z rozliczeń, które każdy poseł musi złożyć raz w roku wynika, że najwięcej na wynagrodzenia dla pracowników biura, wydaje Jarosław Kaczyński. Średnio na wynagrodzenia dla swoich pracowników każdy poseł wydał w tej kadencji około 160 tys. zł. Natomiast pracownicy prezesa PiS okazali się najdrożsi, koszt wyniósł bowiem 339 551 zł. Prezes PiS odmówił wyjaśnienia w tej sprawie.

W ramach oszczędności, posłowie zatrudniają najchętniej pracowników na umowy zlecenia i o dzieło. Najwięcej na taką formę zatrudnienia dla swoich pracowników wydaje młody poseł Platformy Obywatelskiej z Wrocławia Michał Jaros. Warte podkreślenia jest to, że Platforma Obywatelska jest autorem raportu Młodzi 2011, w którym krytykuje tak zwane „umowy śmieciowe”.

Portal Money.pl donosi, że tego typu formę zatrudnienia preferują m.innymi: Aleksander Grad, minister Skarbu Państwa. Z puli poselskiej na tego typu wynagrodzenia wydał 141 265 złotych. Nieco mniej, bo 133 811 złotych, tego typu umowy kosztowały Cezarego Urbana z PO, Mirosławę Masłowską z PiS - 133 331 złotych i Tomasza Górskiego, także z PiS - 103 060 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Marek
 • Marek
 • 14.02.2012 22:46

Tym biednym posłom podwyżka w wysokości 500, a emerytom 57 złotych na 10 bochenków chleba w miesiącu
taka to jest ta polska demokratyczna, i wolna.Emeryci ten fakt zapamiętają i w przyszłych wyborach wytną ta bandę w pień. Nie dadzą się już nabrać na obiecanki cacanki TUSKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
loiek bolek
 • loiek bolek
 • 15.09.2011 22:47

Pozornie Tusk chcial zmiany, najwiecej naszych pieniedzy trwonia poslowie PO_PIS

Komentarz został ukrytyrozwiń
adam korek
 • adam korek
 • 15.09.2011 18:51

Z likwidować diety i inne przywileje oraz pieniądze na partie z budżetu i przeznaczyć na rodziny wielo dzietne zaraz się poprawi przyrost, a darmozjady co widać w sejmie podczas obrad jeden na trybunie pięciu słuchaczy na sali, a gdzie pozostałe 454 piją, wprowadzić alkomat do sejmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
mili
 • mili
 • 15.09.2011 14:26

i teraz widać czarno na białym dlaczego jest tak a nie inaczej w Polsce, z roku na rok co raz większych złodzieji wybieramy do rządu, których nie obchodzi los szarego człowieka tylko własna kabza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Kwiatek
 • Adam Kwiatek
 • 15.09.2011 14:15

Oj!!! - Potrzebny od zaraz " JANOSIK " który zrobi porządek z tym korytem finansowym. Bogatym zabrać, rozdać biednym. Tyle biedy w Polsce - a tu obraca się takimi kwotami. Teraz można zrozumieć - sens startu kandydatów do Sejmu, Senatu - po trupach - pogoń za forsą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
weronika bigos
 • weronika bigos
 • 15.09.2011 13:34

I dziwić się, że osoby z 500zł rentą i 300zł alimentami na dziecko nie moją prawa do zasiłku rodzinnego, bo mają doliczany dochód z pola, którego nie są w stanie uprawiać od 25 lat.
Trzeba zabrać innym żeby było dla siebie. Ot i polska demokracja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
bolbek lolek
 • bolbek lolek
 • 15.09.2011 13:29

To teraz widzimy wszyscy jak się wożą za nasze ciężko zarobione pieniądze.System emerytalny ledwo zipie a panowie się wożą .Po drugie skoro muszą zatrudniać specjalistów za ciężkie pieniądze to oznacza ,że sami nic nie potrafią a więc nie są godni naszego zaufania.Chodzi im tylko o dobre posadki.Gdyby przeszła ustawa zakazująca finansowania partii z budżetu środowiska przerzedziłyby się natychmiast i zostaliby tylko fachowcy mogący samodzielnie funkcjonować za Partyjne a nie Nasze pieniądze.Tusk chciał takiej zmiany

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.