Facebook Google+ Twitter

Ile kosztują pro-ekologiczne oferty prądu?

Czy oferty pro-ekologiczne zawsze są droższe od standardowych taryf i którzy sprzedawcy energii oferują takie produkty? Dowiesz się tego z najnowszego, czerwcowego raportu Verivox.pl.

To, co różni oferty pro-ekologiczne, to źródła wytwarzania energii. Oferty pro-ekologiczne różnią się między sobą źródłami wytwarzania energii odnawialnej. Energia ze źródeł odnawialnych jest wytwarzana w Polsce w oparciu o następujące źródła: biogaz, biomasę, wiatr i wodę. Przy wyborze oferty pro-ekologicznej warto upewnić się, jaki jest udział źródeł energii odnawialnej, z których pochodzi energia oferowana przez danego sprzedawcę. Dzięki temu będziemy mogli wybrać ten produkt, w którym jest więcej energii pochodzącej ze źródła, na którym bardziej nam zależy, np. wiatru czy wody. / Fot. Ciesielski Przemysław

W niektórych regionach oferty pro-ekologiczne dla firm są nawet tańsze od standardowej taryfy lokalnego sprzedawcy. Dotyczy to małych firm o zużyciu rocznym do 20 000 kWh, szczególnie z województw Dolnośląskiego i Małopolskiego. W tych regionach właściciel małego biura (roczne zużycie 3 500 kWh) może kupować energię pro-ekologiczną i dodatkowo zaoszczędzić od 115 zł do 123 zł rocznie.

Niestety gospodarstwa domowe dopłacą do produktu pro-ekologicznego. Za ofertę proekologiczną gospodarstwo domowe, w zależności od regionu, zapłaci od około 77 zł do 182 zł w skali roku, czyli od 21 gr do 50 gr dziennie więcej. W tym przypadku dotyczy to gospodarstw domowych, o średnim zużyciu 2150 kWh w ciągu roku.

Niewielu sprzedawców ma w swojej ofercie produkty pro-ekologiczne. Oferty pro-ekologiczne oferują Enea i Vattenfall Sales Poland. Natomiast, z informacji uzyskanych przez portal Verivox.pl wynika, że Energa-Obrót proponuje swoim klientom ofertę indywidualną, w której klient może zamówić określony udział energii odnawialnej. Cena energii w tej ofercie jest uzależniona od ilości energii odnawialnej, którą zamówił klient.

Źródło: Verivox.pl
Przeczytaj pełną treść raportu Verivox.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Uzupełnienie: wykaz źródeł energii ze źródeł odnawialnych w Polsce jest niekompletny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.