Facebook Google+ Twitter

Ile kosztują weekendowe loty premiera Tuska? I dlaczego tak drogo?

Premier Donald Tusk weekendy często spędza w swoim gdańskim, rodzinnym domu. Jego środkiem lokomocji z reguły jest rządowy embraer 175. Godzina lotu w jedną stronę to koszt 11 tys. zł. W ciągu ostatnich 9 tygodni premier odbył 11 lotów.

Rządowy ebraer 175 / Fot. Foma/wikimedia/CC-BY-3.0Dwa brazylijskie samoloty embraer 175 zostały wyczarterowane przez MON od PLL LOT w czerwcu 2010 r. w celu obsługi VIP-ów. Koszt umowy wynosi 25 mln zł rocznie. Embraer może zabrać na pokład 70 osób. Jeden z nich jest w weekendy wykorzystywany przeważnie do przelotów premiera Tuska na trasie Warszawa - Gdańsk.

Jak ustalił reporter rmf24.pl w ciągu ostatnich 9 tygodni Donald Tusk odbył 11 rejsów. Koszt jednego to 11 tys. zł. Łączny koszt wyniósł więc 120 tys. zł. W ramach obowiązków służbowych premier podróżował rządowym samolotem tylko 3 razy: do Marsylii i Brukseli, do Strasburga oraz do Kopenhagi. Ten ostatni rejs był dwuetapowy. Embraer najpierw poleciał do Werony, gdzie premier spędza urlop, by dowieźć go do Danii na przekazanie prezydencji. Następnie znów poleciał do Werony i już pusty wrócił do Warszawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (72):

Sortuj komentarze:

kCpFTUzNqsAG
 • kCpFTUzNqsAG
 • 02.05.2012 01:23

W zasadzie saerdtndam światowym jest przejmowanie firm po cenie rf3wnej rocznych przychodf3w. Zysk to najbardziej śliski wspf3łczynnik w całym bilansie, bo nie trzeba wcale się natrudzić, aby wykazać albo wysoki zysk, albo stratę , praktycznie przy tych samych danych ;-) | </a>

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 23.01.2012 21:48

no i co babciu jadziu.
jeszcze nie usunęłaś?
wiem dlaczego. czekasz na późną noc. 2- 3 godzina w nocy.
pamiętaj, jutro też jest dzień.
A przypomnij no. gdy trwonione pieniądze zostaną zaksięgowane na jednym koncie
to mamy malwersacje, gdy na innym koncie to tej malwersacji nie ma.

GDZIEŚ TY SIĘ TEGO UCZYŁA OMC(O MAŁO CO) DOKTOR
PODAJ NO SZKOŁĘ

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, nie możemy wiązać ... wielkopolski z PiS-em ani domniemywać co by było, gdyby ...
Fanatyzm z każdej strony jest tylko fanatyzmem.
Dzisiejsza rzeczywistość jest zdecydowanie ciekawsza od "PiS-owskiej fantastyki".
Póki co czynione są podchody do "ucywilizowania internetu". I PiS tego nie czyni. A jest to kolejny gwóźdź do trumny dla niezależności i samodzielności człowieka - obywatela.
Cieszy mnie natomiast obrona niezależności Węgier - to bardzo ważne nie tylko dla wzajemnych stosunków.

Komentarz został ukrytyrozwiń
my Naród amerykański
 • my Naród amerykański
 • 23.01.2012 19:56

my Naród amerykański popieramy myNaród polski
tak trzymać

Komentarz został ukrytyrozwiń
syn tego Narodu
 • syn tego Narodu
 • 23.01.2012 18:17

SŁUSZNIE NARODZIE.
Synowie tego narodu popierają cię w całej pełni i całej rozciądłości.
Liczymy na poparcie innych narodów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 23.01.2012 17:18

babcia Jadzia K. raz pisze o mnie i jak zwykle kłamie:
"... nie kasuję wpisów pewnego indywiduum, ktore raz mieni sie "jan z wielkopolski" innym razem "my Naród", a który znany mi jest doskonale z nazwiska i imienia, ..."
babcia Jadzia K. innym raz pisze o sobie jak zwykle się chwali:
" Kiedyś miałem kolekcję tych napisów i nawet chciałem tworzyć z nich pracę doktorską"
BAĆ SIĘ? PŁAKAĆ ZE ŚMIECHU? CZY PUKAĆ W CZOŁO? OTO JEST PYTANIE.
ja jestem za 2 i 3
a teraz co ja sądzę o babci jadzi
(ten wpis jest notorycznie zgłaszany przez babcię do wycinki)
"krótko 2-3 zdania o tobie i dlaczego tobą pogardzam
byłaś przdownicą propagandy pogardy przeciwko Panu Lechowi Kaczyńskiemu i jego małżonce.
Następnie, z tobie podobnymi, odprawiałaś taniec czarownic nad trumnami zamordowanych w Smoleńsku i ich rodzinami. takiej karykatury człowieka JAK TY NIE WIDZIAŁEM NA TEJ ZIEMI CHOĆ ŻYJĘ WYSTARCZAJĄCO DŁUGO. W twoich wpisach wyczytywałem radość z ich tragedii choć ich nie znałaś ani oni ciebie. Postanowiłem, że z poglądami takiej karykatury w spódnicy będę walczył na każdym miejscu i o każdej porze, wszędzie gdzie cię spodkam, jako "indywiduum", jako "bez twarzy". jako sprawiedliwy.
Wszyscy muszą się dowiedzieć co robiłaś i kim tak naprawdę jesteś.
Próbujesz ukryć swoje niecne postępowanie, ale POETA PAMIĘTA
Teraz możesz znowu zgłosić do wycięcia, a ja i TAK będę wklejał, aż wszyscy się dowiedzą.

MÓJ WPIS &#8221;jest - nie ma, jest - nie ma&#8221;, na pewno będzie szybciej zauważone

ten wpis idzie do foldera szybkiego działania"

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://blogi.newsweek.pl/Tekst/spoleczenstwo/604877,pluj-z-otwarta-przylbica.html

Pluj z otwartą przyłbicą

Autor: ZEW
Data dodania wpisu: 22 stycznia 2012 08:01
Kategoria: Społeczeństwo
Tagi: Granice krytyki, psy szczekają
"oTrawestuję tu dewizę Kassa (nr 7 na liście naszych blogerów). Jakoś tak dziwnie się bowiem składa, że zdecydowana większość ataków w necie poniżej pasa z pominięciem zasad wszelkiej kultury oraz wyrażaniem się dotyczy internautów i blogerów anonimowych....
W pięknych czasach PRL taką BLOGERNIĄ bywały ściany publicznych toalet. Kiedyś miałem kolekcję tych napisów i nawet chciałem tworzyć z nich pracę doktorską&#8230;"

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Robert Grzeszczyk
- jak Pan widzi, mając uprawnienia, nie kasuję wpisów pewnego indywiduum, ktore raz mieni sie "jan z wielkopolski" innym razem "my Naród", a który znany mi jest doskonale z nazwiska i imienia, aczkolwiek twarzy na portalu nie zaprezentuje ze znamych mu doskonale powodów.

Drugi powód, dla którego nie kasuję wpisów grubo naruszających regulamin to obserwacja; obserwacja osób mających takie same uprawnienia (tabliczki redaktorów), którym po blisko 24 godzinach istnienia tego rodzaju wpisów - fakt ten nie przeszkadza.
Wnioski z tego wynikające leżą w sferze psychologii, a nawet psychiatrii, a wszelkie narzekania na obniżenie się poziomu portalu, jakie od czasu do czasu ktoś podnosi - nijak się mają do osobistego zaangażowania w tępienie chwastów.

Piszę to, ponieważ - jak oboje rozumiemy, można sie różnic poglądami i spojrzeniem na konkretne sprawy, można wytaczac argumenty za i przeciw - ale osobnicy w rodzaju tu istniejąceho ,faktu tego nie są w stanie pojąć.
Tak sie równocześnie składa, że obecny tu osobnik, prezentując poglądy pro-pisowskie, wpisami tego rodzaju daje wyraźny sygnał, że ludzi tej opcji politycznej nie wolno nigdy dopuścić do władzy, ponieważ pierwszym działaniem, jakie podjęli by, mając oparcie moralne we władzach swej partii - byłaby ślepa przemoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@jan z wielkopolski Wczoraj 16:07
A twoja twarz gdzie ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
 • Polak
 • 20.01.2012 12:21

Skoro w Polsce jest konstytucja i gwarantuje każdemu takie same prawa i obowiązki , to zwykły obywatel jest dyskryminowany przez państwo polskie.Skoro pracownik delegowany do innego miasta dostaje w rękę :delegację .Tam ma ryczałt za nocleg albo musi przebywać w hotelu i to za określoną kwotę .Musi się rozliczyć z przejazdu do pracy i z powrotem i to najtańszym środkiem lokomocji a premier korzysta z najdroższego możliwego połączenia i to w majestacie prawa.
Premier Donald Tusk obiecywał tanie państwo .Nawet zasiłek pogrzebowy znacznie obniżył do 3,8tyś.złotych z 7 000 zł., bo państwo jest biedne!Tak samo minister Rostowski lata do Anglii na koszt państwa polskiego i to w klasie luks!!Taki Jarosław Kaczyński jako poseł ma ; ochronę , wszystkie jego zachcianki są również finansowane z budżetu państwa polskiego .
Dla ludzi biednych w opiece społecznej przydziela się kwoty jednorazowe na wsparcie w kwocie ,15 złotych albo maksymalnie 200 zł na rok!Posłowie maja wszystkie koszty podroży zagwarantowane w luk klasie !!!My zwykli obywatele zarabiamy i za swoje pieniądze musimy jeździć do pracy i płacić za zakwaterowanie poza miejscem stałego pobytu .Polska , ta obecna Rzeczpospolita Polska nie jest ojczyzna dla uczciwych Polaków!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.