Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4573 miejsce

Ile kosztuje najdroższy gramofon świata?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-11-20 23:11

Jak się okazuje, wypierana przez coraz to nowsze cyfrowe nośniki płyta winylowa ma się bardzo dobrze i nie zamierza odchodzić do lamusa. Dowodzi tego gramofon Caliburn firmy The Continuum. Cena za jedną sztukę dopracowanego do perfekcji Caliburn może, co niektórych przyprawić o zawrót głowy. Waha się ona między... 98 -112 tys. dolarów!

Gramofon Caliburn. / Fot. http://continuumaudiolabs.comBudowa gramofonu to połączenie najnowszych technologii. Korzysta on między innymi z unikalnego systemu, który minimalnie unosi w powietrze magnetyczny talerz. Dzięki temu płyta odporna jest na wibracje niekorzystnie wypływające na odtwarzanie. Samo ramię adaptera „Cobra” odpowiedzialne za dźwięk kosztuje bagatela 12 tys. dolarów, zaś cały zestaw składa się z 8 części, które możemy opcjonalnie dobrać. Rekomendowane jest jednak kupno kompletu. Całość waży 73 kg.

Popularność płyty winylowej nie tak dawno niezbędnego narzędzia pracy DJ-a (wypartej przez cyfrowe technologie) nie słabnie wśród bardziej majętnej grupy audiofilów. Doskonale oni wiedzą, iż żadna płyta CD lub mp3 nie odda tak czystego dźwięku jak poczciwa czarna winylowa płyta kręcąca się od prawie 140 lat.

Cały zestaw The Continuum Caliburn. / Fot. continuumaudiolabs.comCaliburn. / Fot. http://continuumaudiolabs.comPremiera Caliburn odbyła się w 2005 roku na największych targach elektroniki konsumenckiej (Consumer Electronics Show). W tym czasie właścicielami tego cudeńka były już 3 osoby. Dystrybutor sprzętu zgodnie z prowadzoną przez firmę polityką prywatności nie chciał nawet zdradzić z jakiej grupy społecznej pochodzą szczęśliwi posiadacze Caliburn. Więcej informacji o tym produkcie znajdziecie na oficjalnej stronie firmy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Waha się ona między... 98 -112 tys. dolarów!"

Co to dla Tiesto :]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.