Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7669 miejsce

Ile kosztuje prostytutka? Na Bałkanach nawet 10 tys. euro

Ona musi roznosić napoje chłodzące za tysiąc marek niemieckich miesięcznie. W samej Bośni i Hercegowinie takich barów pod czerwoną latarnią jest ponad 200 (choć oficjalnie prostytucja jest tam zakazana).

Do rozkwitu prostytucji w byłej Jugosławii przyczyniło się stacjonowanie sił pokojowych ONZ i NATO. Po prostu żołnierze, pełniący misję w Kosowie czy Bośni, chętnie korzystali z usług pań do towarzystwa, mimo zakazów dowództwa. Według raportu International Organization for Migration, 30 proc. klientów prostytutek w Kosowie to przedstawiciele instytucji międzynarodowych. Zdarzało się, że naganiaczami byli skorumpowani miejscowi policjanci.

Czytaj także: Prostytucja - najlepszy sposób na omijanie podatków

W krajach byłej Jugosławii "łowcy ciał", czyli gangsterzy zajmujący się poszukiwaniem kobiet do prostytucji, penetrowali miasta i wsie dotknięte wojną. Niektóre młode kobiety, często niemające gdzie mieszkać, bez środków do życia, dobrowolnie zgadzały się na ich ofertę, inne bywały zmuszane do wyjazdu. Zresztą słowo "wyjazd" to wręcz eufemizm - wiele kobiet musi przemierzyć nawet setki kilometrów, często przez góry, przez zielone granice, na piechotę. Inne są przewożone prawie jak zwierzęta. Sarajewski tygodnik "Dani" publikuje wspomnienia Rumunki Larisy, która wraz z grupą innych dziewczyn przekraczała bośniacką granicę w ciężarówce wiozącej kontenery z butelkami. Kobiety leżały na podłodze przygniecione kontenerami. Dostawcy dostają "od głowy" kilkaset euro - potem cena kobiety wzrasta, nawet kilkakrotnie. Zanim potencjalna prostytutka w końcu trafi do domu publicznego, jest sprzedawana nawet pięć, sześć razy. Każdemu nabywcy musi udowodnić swą przydatność oraz odporność na stres. Mówiąc krótko - często bywa bita i gwałcona.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

sexbook
  • sexbook
  • 28.01.2012 16:24

sprawdz ile zapłacisz za usługi erotyczne - tylko aktualne ogłoszenia www sexbook com pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro wiadomo że są takie targi i jak wyglądają, to czemu nikt tego jeszcze nie zamknął?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Maxflow
  • Maxflow
  • 01.09.2011 18:17

Ot i jedno z oblicz wojny wyzwoleńczej naszych panów świata. Hipokryzja USA nie ma granic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O ile zrozumiałam, to nie prostytutka tyle kosztuje, lecz k o b i e t a będąca przedmiotem handlu... a następnie zmuszana do prostytucji.... DLatego jest to handel żywym towarem - handel ludzmi...
Natomiast cena prostytutki, to już inna sprawa... tak mi się przynajmniej wydaje, no ale ja prostytutek nie kupuję...ani kobiet też nie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.