Facebook Google+ Twitter

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Połowa wakacji już za nami. Przed pierwszym dzwonkiem warto rozejrzeć się za wyprawką szkolną. Niestety, oznacza to spore wydatki. Lepiej zrobić to już teraz, aby we wrześniu uniknąć niepotrzebnego biegania po sklepach i księgarniach.

 / Fot. Polska Zielona Sieć, Flickr Wyprawka szkolna to nie tylko podręczniki. To także szereg przyborów i akcesoriów potrzebnych w edukacji. Piórniki, plecaki, zeszyty - ich lista jest długa. Przyciągają nasz wzrok i kuszą wzornictwem. Łatwo się zgubić w morzu tylu gadżetów. Warto więc przed wybraniem się do centrum handlowego czy księgarni, starannie zaplanować zakupy i zastanowić się, co jest nam potrzebne.

Podręczniki

Podręczniki stanowią niezbędne wyposażenie każdego ucznia. Ich cena uzależniona jest od wydawnictwa i od rodzaju szkoły. - Komplet do pierwszej klasy szkoły podstawowej kosztuje w granicach 200 złotych - mówi w rozmowie z Wiadomościami24 pan Włodzimierz, właściciel jednej z warszawskiej księgarni z podręcznikami szkolnymi. Na kolejnych etapach edukacji podręczniki są coraz droższe. Za książki do liceum czy gimnazjum zapłacimy w tym roku 400 złotych. Jak informuje pan Włodzimierz, najdroższe są podręczniki do nauki języków obcych. Jeden egzemplarz może kosztować około 100 złotych. Twierdzi, że w tym roku - podobnie jak w poprzednich latach - wśród wydawców prym wiodą Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Często wybierane są też pozycje Operonu. Mniej więcej pośrodku lokuje się Polskie Wydawnictwo Naukowe, mniejszą popularnością cieszą się publikacje Żaku.

- Choć to już półmetek wakacji, nie dostrzegam jeszcze wzmożonego zainteresowania kupnem podręczników. Ruch pewnie zacznie się bliżej końca sierpnia - twierdzi sprzedawca.

Nowe podręczniki kosztują dużo, w związku z czym warto być może rozważyć zakup używanych książek. Można rozejrzeć się na bazarach i w antykwariatach lub skorzystać z usług sklepów internetowych specjalizujących się w handlu używanymi podręcznikami. Przykładowe serwisy tego typu to www.bukeo.pl lub www.podreczniki.edu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kasia Konopko
  • Kasia Konopko
  • 14.09.2011 12:41

Cena wyprawki szkolnej zależy też od tego kiedy zaczęliśmy ją kompletować. Jeśli robimy to na ostatnią chwilę to z pewnością dużo za nią zapłacimy. Ja zaczęłam od lipca i udało mi się zaoszczędzić trochę kasy. A co do oryginalnych przyborów, zeszytów itp fakt są lepsze – co nie znaczy, że są bardzo drogie. Ja nawet ostatnio w Sieci natrafiłam na fajne promocje takich przyborów szkolnych dla dzieciaków. Poza tym dowiedziałam się, że moje dzieciaki mogą grać w Doodleball – grę przygotowaną przez Stabilo. Super sprawa, wolę żeby grały w tą grę niż jakieś strzelanki. Miło, że firma robić coś dla dzieci :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.