Facebook Google+ Twitter

Ile lekarz ma w portfelu?

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-11-21 12:52

30 tys. zł może zarobić w Łodzi utytułowany lekarz, do którego zgłaszają się tłumy pacjentów w szpitalu, prywatnej poradni i gabinecie. Nie jest on wcale właścicielem prywatnej kliniki, lecz zatrudnionym tam specjalistą.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Mikołaj Suchan, "Dziennik Zachodni"Jedną trzecią tej kwoty ma znany medyk, przyjmujący chorych w kilku placówkach medycznych. Jego kolega po fachu z kilkuletnim stażem musi zadowolić się 5-6 tys. zł. miesięcznie, a ordynator w szpitalu inkasuje 6-8,5 tys. zł.

- Najwięcej zarabiają znani specjaliści, których pacjenci rekomendują sobie nawzajem - mówi pragnąca zachować anonimowość pracownica jednej z prywatnych łódzkich poradni. - Na dodatek są to lekarze sprawujący w szpitalu ważne funkcje. Dla pacjentów, którzy trafiają do nich na prywatną wizytę, szybko znajduje się wolne łóżko na oddziale.

Specjaliści zarabiają krocie

Wiadomo, że szpitalne pensje to tylko oficjalne zarobki, do których trzeba doliczyć dodatkowe dochody uzyskiwane w prywatnych poradniach i gabinetach. Utytułowani lekarze, o wyrobionym nazwisku, nie ukrywają, że większe wynagrodzenie należy im się za wiedzę, doświadczenie, pewną rękę i wielogodzinne ślęczenie przy pacjentach.

Znany specjalista chorób układu krążenia i serca, oprócz etatu w szpitalu, przyjmuje pacjentów trzy razy w tygodniu w prywatnym gabinecie. Każdorazowo co najmniej 20 osób. Za poradę bierze 120 zł. Wszyscy zabiegają o jak najwcześniejszą godzinę wizyty (doktor przyjmuje po południu) i płacą bez szemrania. Terminy zajęte są do lutego. Do tego dochodzą jeszcze płatne konsultacje. Jego koledzy po fachu szacują, że miesięcznie zarabia on ponad 30 tys. zł. Profesor, specjalista ginekolog, neurolog, laryngolog, kardiolog, ortopeda czy urolog w prywatnym gabinecie inkasuje od chorego 100-250 złotych, z czego 40-60 proc. trafia do jego kieszeni. Dodatkowo pobiera opłaty za specjalistyczne badania i drobne zabiegi.

Nie wszyscy jednak zgarniają w prywatnych poradniach tak dużą kasę. Młodzi lub mniej znani i mało przebojowi lekarze nie mają takich możliwości, chociaż kilkanaście godzin dziennie leczą pacjentów w kilku placówkach medycznych.

Wielu specjalistów oferuje swoje usługi w gazetach i internecie. Niektórzy są na każde zawołanie, nawet o godz. 2 w nocy. Wizyta wraz z dojazdem kosztuje 100-220 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.