Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23504 miejsce

Ile medali w Soczi zdobędą Polacy? Mamy 13 szans medalowych

"Biało-czerwoni mają 12 szans medalowych podczas zimowych igrzysk w Soczi" - mówił Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Czy słusznie? Przyjrzyjmy się naszym kandydatom do medalu.

 / Fot. EPA/SERGEY ILNITSKYSzef misji olimpijskiej ma bardzo optymistyczne spojrzenie na szanse Polaków. Do tej pory najlepszym wynikiem reprezentantów Polski było sześć krążków przywiezionych z Vancouver, a należy też pamiętać, że wówczas był to wynik bezprecedensowy, bo wcześniej rekordem były raptem dwa medale na jednej olimpiadzie. Skąd więc u Tajnera taki optymizm?

Wizytówką sportów zimowych w Polsce są skoki narciarskie i zapewne tutaj można przewidywać walkę o medale. Największe szanse ma Kamil Stoch, który zajmuje bardzo wysoką pozycję w Pucharze Świata, ale nie można też skreślać Piotra Żyły czy Janka Ziobry. Licząc, że każdy z nich będzie miał dwie szanse, na dużej i na małej skoczni, wychodzi nam, że mamy już sześć medalowych szans. Do tego dochodzi jeszcze drużyna, która bywa nieobliczalna, ale jeśli trener Łukasz Kruczek dobrze przygotuje swoich podopiecznych to medal będzie na wyciągnięcie ręki.

Następna w kolejce jest Justyna Kowalczyk. W jej przypadku można marzyć nawet o trzech medalach, bo przecież tyle przywiozła cztery lata temu z Vancouver. Co prawda jej forma pozostawia ostatnio wiele do życzenia, ale igrzyska olimpijskie rządzą się własnymi prawami. W ten sposób liczba medalowych szans wzrasta do dziesięciu.

Medalowe nadzieje spoczywają też na barkach łyżwiarzy szybkich. Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka i Jan Szymański pokazali się z dobrej strony na Mistrzostwach Europy i można się spodziewać, że będą chcieli utrzymać dobrą passę na olimpiadzie. To fakt, że teraz dojdą Kanadyjczycy, Amerykanie i Japończycy, więc zadanie będzie znacznie trudniejsze, lecz niespodzianki się zdarzają, co udowodniły cztery lata temu kobiety w składzie Luiza Złotkowska, Katarzyna Woźniak i Katarzyna Bachleda - Curuś. Zresztą Polki również po cichu liczą na powtórzenie wyniku z Vancouver i choć szanse są nikłe, to nie można o nich zapominać. Panczenistom przyznajemy dwie medalowe szanse ze względu na silny zespół, który może namieszać w biegu drużynowym.

Optymiści wierzą również w medalowe szanse Krystyny Pałki. Doświadczona biathlonistka, dla której będzie to już trzeci start na olimpiadzie, jest ostatnio w wysokiej formie i może powalczyć o wysoką lokatę. Czy może to być lokata medalowa? To mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Minister sportu, Andrzej Biernat, w swoim optymizmie otarł się o granicę szaleństwa – Wierzę w 10 medali i będę się tego trzymał. Jadąc na poprzednie igrzyska marzyliśmy o podium. Vancouver było pierwszą imprezą tej rangi, gdy otworzył się worek z medalami. Dało to nadzieję na następne. Jego wypowiedź traktujemy z przymrużeniem oka, bo wiadomo - polityk. A jeśli się okaże, że jego wiara przerodzi się na konkretny wynik to z chęcią zjem kartkę z wydrukowanym artykułem.

Wyliczyliśmy 13 szans medalowych, ale tak naprawdę sukcesem będzie, jeśli chociaż połowa tych szans przerodzi się w jakikolwiek krążek. Zobaczmy kiedy polscy sportowcy będą próbowali przerodzić nadzieje w rzeczywisty sukces:

8.02: Biegi narciarskie – 15 km bieg łączony kobiet Justyna Kowalczyk
11.02: Biathlon – 10 km na dochodzenie kobiet Krystyna Pałka
13.02: Biegi narciarskie – 10 km st. klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk
15.02: Skoki narciarskie – konkurs na skoczni dużej Kamil Stoch
15.02: Łyżwiarstwo szybkie – 1500 m mężczyzn Zbigniew Bródka
17.02: Skoki narciarskie – konkurs drużynowy
22.02: Łyżwiarstwo szybkie – drużyna mężczyzn
22.02: Łyżwiarstwo szybkie – drużyna kobiet
23.02: Biegi narciarskie – 30 km st. dowolnym kobiet Justyna Kowalczyk

Zobacz wpis na Taksiegratv.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.