Facebook Google+ Twitter

Ile osób ułaskawił Bronisław Komorowski? Komunikat Kancelarii Prezydenta RP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-15 15:55

Komunikat dotyczący nieprawdziwych informacji podanych przez Gazetę Polską w sprawie decyzji ułaskawieniowych podjętych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego:

Kancelaria Prezydenta RP uprzejmie informuje, iż Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone.

Ilu skazańców ułaskawił Bronisław Komorowski?

We wszystkich tych sprawach sądy wydały pozytywne opinie, a Prokurator Generalny przedstawił Prezydentowi RP pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

Spośród ww. 52 osób ułaskawionych dwie sprawy zostały wszczęte w trybie art. 567§2 kpk (z urzędu) przez Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego. Sprawy były wszczęte z urzędu w dniach 9.06.2009 r. oraz 26.11.2009 r.

W obydwu ww. sprawach sądy orzekające w obydwu instancjach wydały pozytywne opinie, a Prokurator Generalny przedstawił pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

W czterech innych sprawach Prokurator Generalny wszczął postępowanie ułaskawieniowe z urzędu na podstawie art. 567§1 kpk i przedstawił pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

Natomiast Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski dotychczas w żadnej sprawie nie podejmował decyzji o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego w trybie art. 567§2 kpk.

Autor: Kancelaria Prezydenta RP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

piotr mrozinski
  • piotr mrozinski
  • 15.06.2011 15:48

nieh ulaskawia bo jest tyle ludzi co siedzom niewinnie a biedny niema szans na warunkowe bo trzeba zato dac lapuwke to lpiej nieh wyjdom zadarmo

Komentarz został ukrytyrozwiń
zofialek
  • zofialek
  • 15.03.2011 19:45

musi się odwdzięczyć za głosowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jurku:), załatwił bo poprzednik nie zdążył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 15.03.2011 16:40

Nic, mi zwykłemu zjadaczowi chleba te paragrafy nie mówią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kancelaria Prezydenta RP uprzejmie informuje, iż Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone. "

Śp. Lech Kaczyński nie skorzystał z prawa łaski w stosunku do tych osób.Wśród ułaskawionych są zabójcy i osoby znęcające się nad rodziną.Twierdzenie że ułaskawienia dotyczą spraw nie rozpatrzonych przez Lecha Kaczyńskiego jest to kłamstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.