Facebook Google+ Twitter

Ile osób ułaskawił Bronisław Komorowski? Komunikat Kancelarii Prezydenta RP

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-15 15:55

Komunikat dotyczący nieprawdziwych informacji podanych przez Gazetę Polską w sprawie decyzji ułaskawieniowych podjętych przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego:

Kancelaria Prezydenta RP uprzejmie informuje, iż Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone.

Ilu skazańców ułaskawił Bronisław Komorowski?

We wszystkich tych sprawach sądy wydały pozytywne opinie, a Prokurator Generalny przedstawił Prezydentowi RP pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

Spośród ww. 52 osób ułaskawionych dwie sprawy zostały wszczęte w trybie art. 567§2 kpk (z urzędu) przez Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego. Sprawy były wszczęte z urzędu w dniach 9.06.2009 r. oraz 26.11.2009 r.

W obydwu ww. sprawach sądy orzekające w obydwu instancjach wydały pozytywne opinie, a Prokurator Generalny przedstawił pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

W czterech innych sprawach Prokurator Generalny wszczął postępowanie ułaskawieniowe z urzędu na podstawie art. 567§1 kpk i przedstawił pozytywne wnioski o skorzystanie z prawa łaski.

Natomiast Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski dotychczas w żadnej sprawie nie podejmował decyzji o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego w trybie art. 567§2 kpk.

Autor: Kancelaria Prezydenta RP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

piotr mrozinski
  • piotr mrozinski
  • 15.06.2011 15:48

nieh ulaskawia bo jest tyle ludzi co siedzom niewinnie a biedny niema szans na warunkowe bo trzeba zato dac lapuwke to lpiej nieh wyjdom zadarmo

Komentarz został ukrytyrozwiń
zofialek
  • zofialek
  • 15.03.2011 19:45

musi się odwdzięczyć za głosowania

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jurku:), załatwił bo poprzednik nie zdążył.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaz
  • kaz
  • 15.03.2011 16:40

Nic, mi zwykłemu zjadaczowi chleba te paragrafy nie mówią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kancelaria Prezydenta RP uprzejmie informuje, iż Prezydent RP Pan Bronisław Komorowski skorzystał z prawa łaski w stosunku do 52 osób – w sprawach, które wpłynęły do Kancelarii Prezydenta w ubiegłych latach i nie zostały dotąd rozpatrzone. "

Śp. Lech Kaczyński nie skorzystał z prawa łaski w stosunku do tych osób.Wśród ułaskawionych są zabójcy i osoby znęcające się nad rodziną.Twierdzenie że ułaskawienia dotyczą spraw nie rozpatrzonych przez Lecha Kaczyńskiego jest to kłamstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.