Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9997 miejsce

Ile powinna ważyć polska stewardesa?

Ile powinna ważyć stewardessa? Polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczęły dyskusję na temat wagi stewardes.

 / Fot. Mattes/Domena publicznNa oficjalnym profilu Polskich Linii Lotniczych LOT w serwisie Facebook, pojawił się wpis: „Ostatnio jedna z linii wysłała swoją obsługę pokładową na przymusową dietę. Czy uważacie, że w zawodzie stewardesy szczupły wygląd jest koniecznością?

Zapoczątkowało to dyskusję miedzy internautami. Zdania są podzielone - z jednej strony zwolennicy szczupłych dziewcząt podkpiwali, że „ich ciężar zabiera miejsce w luku bagażowym". Z drugiej internauci pojawiły się głosy że: „nie figura jest ważna, a to czy stewardessa potrafi profesjonalnie dbać o pasażera”.

Szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego LOT wystosowała pismo do Marcina Pieroga – prezesa firmy, w którym spytała, jaki był cel rozpoczęcia dyskusji o wadze stewardes.

Polskie Linie Lotnicze zatrudniają na dzień dzisiejszy ponad 720 stewardes i stewardów. W trakcie procesu rekrutacji brane są pod uwagę między innymi wykształcenie, znajomość języków obcych, dobry stan zdrowia, miła prezencja, oraz proporcjonalna budowa ciała.

Jak twierdzi rzecznik PLL LOT, Jacek Balcer cechy takie jak waga stewardessy są także brane pod uwagę i zachęca się stewardesy do przejścia na dietę.

W podręczniku obsługi pasażera LOT, oprócz restrykcyjnych ograniczeń dotyczących, biżuterii, czy sposobu układania włosów, znajduje się informacja, że członkowie obsługi pokładowej zobowiązani są do utrzymania odpowiedniej wagi.

PR-owcy z agencji magnifiCo rozumieją oburzenie pracownic LOT-u jednocześnie zwracając uwagę to, że kobiety pracujące na pokładach samolotów powinny wyglądać estetycznie gdyż są wizytówką firmy.

Na razie nie ustalono jaka waga stewardess jest optymalna, ani kto miałby o niej decydować.

Na podstawie: www.rp.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

taki sobie ktoś
  • taki sobie ktoś
  • 01.02.2011 14:33

A ja jestem zakochany w takiej dziewczynie która co prawda nie jest stewardesą-----> ale za to jest najdoskonalsza na świecie i wygląda jak miłość w czystej formie, ech ale ona nie zauważa mojego istnienia:( Dziewczyny powiedzcie co mam robić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Penderecki
  • Penderecki
  • 01.02.2011 12:19

Mi się podobają szczupłe dziewczyny ale szanuję także ludzi którzy gustują w pulchniejszych kobietach

Komentarz został ukrytyrozwiń
Michał Cessanis
  • Michał Cessanis
  • 01.02.2011 09:43

Witam, informacja o stewradesach została ściągnięta z tekstu "Ile ważą polskie stewardesy" jaki ukazał się w Rzeczpospolitej. Redakcja portalu powinna powołać się na gazetę, która wyciągnęla newsa. Jestem autorem tego materiału. Koledzy, w tym zawodzie uczciwość wciąż się liczy. pozdrawiam, Michał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zamiast zajmować się wagą personelu mogliby się zabrać za obniżkę kosztów działania firmy, aby mogli oferować tańsze bilety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Adamie, sugeruje Pan badania porównawcze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ile powinna ważyć polska kobieta? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może należałoby wprowadzić kategorie wagowe np. "podczas dzisiejszego lotu towarzyszyć państwu będzie stewardesa Anna w wadze lekkopółśredniej oraz reprezentantka wagi ciężkiej Iwona" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kojarzę przynajmniej jedną stewardesę z LOT-u, która jest przy kości (choć ja bym jej grubą nie nazwała). W samolotach widziałam niejedną "większą" panią, tak samo mnóstwo podstarzałych. Nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby to mogło przeszkadzać (oczywiście nie mam na myśli rozmiarów które przeszkadzałyby w chodzeniu między siedzeniami).

Natomiast nie widzę powodu dla którego waga miałaby być tu tematem tabu. Oczywiście, że trzeba jej pilnować. A obsługa samolotu to grupa ludzi reprezentujących firmę przed klientem. Choć ja prywatnie wolę lekko pulchną panią (niektórym może to pasować). niż np. taką z obgryzionymi paskudnie pazurami. Ale niech nikt nie wymaga, by podobały się w tej roli osoby naprawdę grube!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Cadmiolow
  • Cadmiolow
  • 27.01.2011 15:53

Po pierwsze kryterium jest wzrost, podejście do klienta i znajomość języków. Wiele szczuplych i ladnych dziewczyn nigdy nie przejdzie rekrutacji wg. tego kryterium. I dobrze. Po drugie, ludzie szufladkuja innych, bo tak to już w psychologii zostało zbadane i naukowo wytlumaczone, ze myślimy o kimś kogo poznamy, ty rudy grubasie lub ty głupia blondyno, ale nie wszystko, co o ludziach myślimy powinnismy mówić na głos. Po trzecie jeżeli w kwestii bezpieczeństwa podróży będziemy ścisłe trzymać się podręcznika obsługi pasażera, to się zgadzam, a w kwestii reprezentowania firmy nie nalegajmy by szczupła, płaska dziewczyna nosiła tiszert z dekoltem, jeśli lepiej jest jej w białej, prostej koszuli. I tyle, jeśli któraś stewardessa lepiej prezentuje się w spodniach to nie musi pokazywać krzywych kolan w spódnicy! to co mówi podręcznik nie musi być słuszne w każdym pojedynczym przypadku. Dlatego dziewczyny nie noszą długich kolczykow, bo zagrazaloby to ich bezpieczeństwu, tak jak za dużo pierscionkow. A firma i tak dba, dobierając odpowiedniego krawca, by mundury leżały ładnie, włosy nie wpadały do kawy, bo są spiete, przez taki pryzmat należy czytać ten podręcznik!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ten sam stew
  • Ten sam stew
  • 27.01.2011 14:57

Już Pani tłumaczę! Proszę uprzejmie zwrócić większa uwagę na to, czy lecaca z Panią Redaktor stewardessa wykazuje się profesionalizmem, znajomością języków itp itd. Troche latam po świecie osiem, ze takie tematy i dyskusje to jedynie przejaw naszego polskiego buractwa, w USA, lufthansie, klmie, ba już dawno nie patrzy się na stewardessy przez pryzmat faldek, koloru skory, czy nawet zeza, poza tym, ze większość stewardess na całym świecie spełnia nasze polskie wyobrażenia o wysokich blond wlosych piekniosciach, miskach, laleczkach to takie laleczki o ile są kumate i wyglądają luksusowo to są posylane przy okazji na rejsy VIP itp. Chyba jasno się wyrażam?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.