Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4857 miejsce

Ile telewizja zarabia na reklamie?

Jak wynika z badań przeprowadzonych pomiędzy 20 a 26 maja, łączna kwota wydatków poniesionych na reklamę w stacjach telewizyjnych wyniosła w tym okresie 467,89 mln zł, wobec 459,58 mln zł tydzień wcześniej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Tvn_auto.JPG / Fot. Q'bot/WikipediaWedług Nielsen Audience Measurement, gdzie szacunkowe dane zostały obliczone na podstawie oficjalnych stawek stacji TV, największy udział w wydatkach na reklamę pośród mediów telewizyjnych zajmuje TVN. W ciągu tygodnia udział wyniósł 16,79 proc. Oznacza to, że wpływy wyniosły 78,55 mln zł. Następną pozycję zajął Polsat z wynikiem 16,47 proc., czyli wpływami rzędu 77,08 mln zł.

Tuż za nimi znajduje się TVP 1 z sumą 38,21 mln zł, co daje 8,17 proc. udziału w rynku. TVP 2 zajęła czwartą pozycję z wpływami z reklamy na poziomie 31,13 mln zł, co daje 6,65 proc. udziału.

Jak podaje Nielsen przychody stacji TVN spadły o 6 proc. w pierwszym kwartale tego roku i wyniosły 343 miliony złotych. Spółka podaje, że ma problemy ze spadkiem przychodów ze sprzedaży czasu reklamowego. Grupa zamierza w związku z tym nadal prowadzić program oszczędnościowy celem wyrównania dalszych ich spadków.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To są ogromne kwoty, pewnie dlatego tak wiele ludzi przestaje oglądać tv, bo częściej są reklamy niż cała reszta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.