Facebook Google+ Twitter

Ile zakochanych par może przejść przez jeden most?

Zgodnie ze starą, europejską tradycją, pary zakochanych przypinają kłódki ze swymi imionami na barierkach wrocławskiego mostu. Wdzięczne, a może szpetne?

Most Tumski / Fot. Dariusz Michorczyk"Stara miłość nie rdzewieje" - mówi znane wszystkim przysłowie. Niestety nie można powiedzieć tego samego o kłódkach, jakie od pewnego czasu "zdobią" barierki na moście Tumskim we Wrocławiu. A jest ich naprawdę sporo i z każdym tygodniem przybywa więcej.

Most Tumski od bardzo dawna przyciąga do siebie zakochanych. Z miejscem tym wiąże się wiele tradycji, do których kochankowie często wracają, nawet współcześnie w dobie "randkowania fast food".

Nie dziwi więc fakt, że to właśnie wrocławski most zaadoptował tradycję z importu. Zgodnie ze zwyczajem, kochankowie mają przypiąć swoją kłódkę na moście zakochanych, a następnie wrzucić klucz Most Tumski / Fot. Dariusz Michorczyk do rzeki. Potem już tylko żyć długo i szczęśliwie u swego boku bez obaw, że cokolwiek zakłóci udany związek. Brzmi to romantycznie? Dla niektórych zapewne tak, czego najlepszym świadectwem niech będzie ciągle rosnąca liczba metalowych kłódek.

Most Tumski / Fot. Dariusz MichorczykLubimy przyswajać sobie obce zwyczaje, nie inaczej jest z nieszczęsnymi kłódkami, które już od lat kłębią się na wielu mostach w Europie, przy czym najsłynniejszy z nich, most Milvio w Rzymie grozi zawaleniem. Tęgie głowy miasta nad Odrą już teraz przeprowadzają skrupulatne obliczenia, ile miłości na swych barkach utrzyma wrocławski most. Nie jest to na pewno powód do zmartwień, we Wrocławiu jest przeszło sto mostów i kładek, które na pewno z chęcią odciążą z popularności most Tumski.Zobacz także:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

miejmy :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panno Zofio ( mniemy nadzieje że jeszcze długo :P ) nie miałem pojęcia ,że pani mnie szuka :P. Niemniej jednak jestem przekonany ,że alternatywa z blokadą samochodową nie jest aż tak dla pani nieprzejrzysta w moim przypadku :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

heh panie Henryku! Aby usidlić przy mnie jakąś pannę, musiałbym chyba zawiesić blokadę samochodową :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Darku, ile tam powiesiłeś kłódek? Skądinąd wiem, że bogowie bywają kochliwi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Droga Joanno za dwie literówki dziękuję , głupi nawyk pisania bez polskich liter :], jeśli chodzi o brak dopełnienia to już nie moja sprawka... Zdanie zostało ucięte w połowie i nie mam z tym nic wspólnego. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiesz co Dariuszu! Dziwię się, że te kłódki zakochani zakładają.

Zapoczątkujmy nowy zwyczaj Najlepiej niech zabierają je ze sobą .Będą się czuć bezpieczniej jak tego potrzebują.
Będą pewni , że kłódki te nie będą przyczyną zawalenia mostu lub ich zozpadu małżeństwa.
Kłódka zawsze z nimi zakochanymi ha ha -Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst ok, spójrz tylko na te zdania:
"Zgodnie ze starą europejska tradycja pary zakochanych przypinają kłódki ze swymi imionami na barierkach wrocławskiego mostu".
"Potem już tylko żyć długo i szczęśliwie u swego boku bez obaw, że cokolwiek zakłóci udany".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ma pan racje panie Przemysławie, może gdyby same kłódki wyglądały inaczej, całość prezentowałaby się estetyczniej. To miłe, że podobają się zdjęcia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajne fotki , szczególnie trzecia podoba mi się .
Kłódki rdzewięją gdyż tanizne kupują i tyle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.