Facebook Google+ Twitter

Ile zapłacisz za szkolną wyprawkę dla swojego dziecka?

Do pierwszego dzwonka, wzywającego uczniów na lekcje, zostały ponad dwa tygodnie. Jednak edukacyjna oferta księgarni i supermarketów jest już gotowa. Wszędzie atakują nas promocje i rabaty na artykuły szkolne.

 / Fot. http://www.sxc.hu/photo/979596Rok szkolny nieuchronnie się zbliża, czas pomyśleć o zakupach dla naszych pociech, bez których nie będą mogły wybrać się na pierwszą, w tym roku szkolnym, lekcję. Wyprawka szkolna to spory wydatek dla naszego portfela. Ile zapłacimy w tym roku? Postanowiliśmy przeprowadzić w tej sprawie symulację.

Zanim nasze dziecko ruszy do trudów związanych z ortografią, matematyką i wieloma datami do zapamiętania, musimy go do tego odpowiednio przygotować. Książki, zeszyty i przybory szkolne to niestety nie wszystkie rzeczy, które musimy wpisać na naszą listę szkolnej wyprawki.

W przypadku, kiedy jesteśmy szczęśliwymi rodzicami jednej pociechy, sprawa wygląda całkiem klarownie. Wszystko komplikuje się, gdy nasze dziecko ma rodzeństwo. Wtedy dla każdego dziecka musimy kupić oddzielne zeszyty, długopisy, podręczniki itp. Każdemu z nich musimy również zapewnić miejsce, gdzie spokojnie będzie mogło poszerzać swoje horyzonty. Taka sytuacja znaczniej nadszarpnie stan naszego bankowego konta.

My postanowiliśmy przeanalizować model rodziny „dwa plus jeden”, której najmłodszy członek jest w szkole podstawowej.

Star Wars czy Hannah MontanaNasz przykładowy uczeń, nazwijmy go Michał, jest uczniem podstawówki. Plan lekcji Michała składa się z 7-8 przedmiotów. Nie wliczamy zajęć pozalekcyjnych itp.

Wachlarz motywów namalowanych na okładkach zeszytów jest tak samo szeroki, jak ich ceny. My wybieramy te, jak to na chłopca przystało, z Gwiezdnymi Wojnami. Ich cena to prawie 3 złote za sztukę. Jeśli chcemy wyposażyć Michała w takie same 32-kartkowe zeszyty do każdego przedmiotu, zapłacimy za nie ok. 21 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.