Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10945 miejsce

Ile zarabia burmistrz Sokołowa Podlaskiego

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-09 11:26

Większe bezrobocie, mniejsza konsumpcja, mniej inwestycji oraz wyższe ceny produktów żywnościowych – to wszystko nie dotyczy burmistrza, jego zastępcy, sekretarza i skarbnika Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim.

Recesja na świecie i pesymistyczne perspektywy gospodarcze w Polsce na najbliższy rok – większe bezrobocie, mniejsza konsumpcja, mniej inwestycji oraz wyższe ceny produktów żywnościowych – to wszystko nie nastraja optymistycznie. Jest źle i może być jeszcze gorzej. Ale nie dla wszystkich. Na pewno nie dla tych, którzy zajmują wysokie stołki w samorządach, takich jak Starostwo Powiatowe czy Urząd Miasta. Owszem, najgorzej jest przetrwać ten trudny okres rencistom i emerytom, bezrobotnym i tym zarabiającym najniższą średnią. Im w oczy może zajrzeć widmo głodu. Ale nie tym, którzy pobierają pensje z pieniędzy podatników.

Obecnie, miłościwie nam panujący burmistrz miasta, Bogusław Karakula, zarabia tylko 12.240,00 zł brutto. Jest to zapewne pensja za to, iż w mieście za jego kadencji wybudowano dużo chodników. No i oczywiście za nowe oznakowania ulic. Nikt już nie powie, że miasto jest brzydko oznakowane. Zapewne też za dziury w jezdniach po zimowych roztopach. Za to, iż w tegorocznym budżecie w zadaniach inwestycyjnych na rok 2009 zaplanował wraz z radnymi miejskimi budowę ulicy Andersa. Zawsze będzie mógł w bardziej komfortowych warunkach swoim samochodem dotrzeć do pracy w urzędzie. Może nawet uda mu się dojechać na godzinę 8.

Oczywiście, aby nie schudł na burmistrzowskiej mizernej pensyjce, burmistrz od czerwca 2004 r. zasiada ponadto w Radzie Nadzorczej Telefonów Podlaskich S.A. Za rok 2007 z tego tytułu pobrał 34.7 tys. zł. Przynajmniej mamy dostęp do najtańszego abonamentu telefonicznego i dostęp do Internetu w Polsce, a wszystko to dzięki naszemu burmistrzowi. Ale czego tu mu zazdrościć? Przecież nasz burmistrz przez te dziesięć lat urzędowania stworzył tyle miejsc pracy w sokołowskim magistracie i podległych miastu spółkach, że naprawdę… należy mu się! Zapewne na którejś z najbliższych sesji bardzo przychylni burmistrzowi miejscy radni wystąpią z propozycją przyznania mu trzynastki. A co? Należy się, przecież przez te dziesięć lat urzędowania ściągnął do Sokołowa tyle dyskontów spożywczych (Plus, Tesco, Biedronka), dzięki czemu powstało wiele nowych miejsc pracy…

Powstały też nowe obiekty handlowe przy skrzyżowaniu ulic Magistrackiej i Kuśnierskiej. I nieważne, że to nie sokołowscy przedsiębiorcy je pobudowali. Ważne, że stoją, że przybyły nowe miejsca pracy, że burmistrz dba o rozwój lokalnej przedsiębiorczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.