Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

66466 miejsce

Ile zarabia poseł?

Polski deputowany zarabia aż 3000 euro miesięczne, przy średnich zarobkach krajowych w wysokości 600 euro.

Sejm RP / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Sejm_RP.jpg&filetimestamp=20070615170344Na Słowacji poseł zarabia 950 euro miesięcznie, przy średnim wynagrodzeniu na poziomie ok. 400 euro, węgierski zarobi 820 euro, przy średnim wynagrodzeniu rzędu 600 euro, na Litwie dają 350 euro miesięcznie, średnie wynagrodzenie wynosi tam 270 euro. A jak wygląda sytuacja w Polsce?

Polski deputowany zarabia aż 3000 euro miesięczne, przy średnich zarobkach w wysokości 600 euro. Jeszcze lepiej zarabiają w Brukseli - od nowej kadencji polscy europosłowie dostają miesięcznie 7 665 euro. Poza dietami i ryczałtami za dojazdy, parlament europejski daje co miesiąc wypłaty na biura europosłów wraz z kosztami ich utrzymania.

Źródło: rp.pl, politycznie.pluru.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

lola
  • lola
  • 14.10.2011 08:47

A ty nie wiesz ,że im więcej "świnia" ma w korycie tym więcej zje. Ile byś nie dał tyle weźmie . Różnica jest taka ,że łapówki teraz muszą być bardziej konkretne:P Zamiast łapówki w kwocie czterech zer ,łapówka o wiele bardziej konkretna, a efekt końcowy taki ja wcześniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
niko
  • niko
  • 17.04.2011 15:53

jak w naszym kraju może być lepiej,czy coś można zmienić........ !!!!!!!!! kiedy to na temat który wcześniej pisałem sześć osób na piętnastu głosujących jest przeciw !!! to jest kolejny dowód że nie istotne jest jak żyjemy !!! tylko aby sobie żyć !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
niko
  • niko
  • 31.03.2011 16:05

a w belgi rządu już nie ma od roku. Wszystko działa jak w zegareczku !!! U nas jednak musi być jak było !!! Setki milionów zł. rocznie idzie na tych "NIEPOTRZEBNYCH" darmozjadów !!! Zwolniono wielu przez ich błędy i nieefektywną politykę !!! przyjdzie i na nich pora,redukcja do minimum ???!!! Powinny się odbyć w Polsce bardzo ważne głosowania - np. Czy jesteś za rozwiązaniem rządu i utworzeniem nowego,młodszego i zredukowanego do (np. pięćdziesięciu posłów) Takie głosowanie jest bardzo realne ale bez udziału ludzi młodych (którzy na polityce ni huhu) no i oczywiście bez udziału wszystkich polityków i ich rodzin (wiadomo jak oni zagłosują!!!) a to może być kilkadziesiąt tysięcy głosów !!! Jest kilka przyczyn dlaczego w naszym kraju nie zrobiono tak już wcześniej. Jedna z nich to np. prawie cały nasz rząd to synusie i córy SB-eckich,komuchowskich itp. dziadów !!! Wiele można by tu rozpisywać się ale ja już mam dosyć ! wystarczy ! nasza cierpliwość się skończyła ! Panie i Panowie politycy, szykujcie się na zwolnienia (bezpowrotnie !)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mateusz Skwarek
  • Mateusz Skwarek
  • 28.03.2011 12:55

JP na 100%!

Komentarz został ukrytyrozwiń
irek
  • irek
  • 21.03.2011 20:11

Posel może tyle zarabiać ale:
1.Ponieważ jest pracownikiem budżetowym to powinien być na każdym posiedzeniu sejmu( czyli w pracy)
.gdy go nie ma - potrąca mu się % zarobków .Niestety posla zwolnic nie mozna - ale jak nie będzie pracowal i uczestniczył w obradach sejmu to nalezy mu potrącić z pensji( to by ich na pewno zdyscyplinowało) .Ani razu nie był na posiedzeniu sejmu - wypłata 0!!!
2.Jest ich za duzo - wydaje mi się ze 100 wystarczyłoby ( mniej posłów= mniej fuch= wieksza konkurencja do stanowiska posla bo bardziej by byli zmobilizowani= lepsza praca ) czyli tak jak w zyciu .

Reczę że od razu jakość pracy posla by się poprawiła .pomysł jest prosty i jako taki wydaje mi się skuteczny.pozdrawiam l

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Wisniak
  • Roman Wisniak
  • 30.01.2011 09:24

NO to niech sobie zabiora w a nie najbiedniejszym

Komentarz został ukrytyrozwiń
Honorata Polowczyk
  • Honorata Polowczyk
  • 13.01.2011 13:58

Ja proponuje zmniejszyc liczbe poslow do 100 i bedzie ok bo po co ich tylu w sejmie siedzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dagmara Zmuda
  • Dagmara Zmuda
  • 03.01.2011 11:55

Pan Adam Roztocki ma słuszną rację. Ja zajmuję się tego typu sprawami, mianowicie studiuję socjologię. Jestem zdania, żeby Polską rządził Polak, a nie Żyd, który sobie nabija kieszenie,a cały naród cierpi. Ludzie w ogóle nie powinni na nikogo glosować. A ludzie głosują, a Żydzi się śmieją. Proszę wejść na stronę sejmu i zobaczyć, ilu Polaków jest przy władzy. Dlatego tez w naszym kraju nigdy nie będzie dobrze. Szkoda, że Polaków nie ma na listach do głosowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ans21
  • Ans21
  • 03.01.2011 02:44

Uważam,że aż tak dużo nie mają za tę cenę,którą płacą!!co to 12 tys? śmiech.Prowadzę działalność swoją i samych kosztów z nią związanych mam więcej.To dla tych co siedzą na kasach w biedronkach wydaję się wypas..nic błędnego.Zero życia prywatnego!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam Roztocki
  • Adam Roztocki
  • 02.01.2011 20:32

Wg mnie powinno byc tak:
posel dostaje wynagrodzenie w wysokosci od 3 do 4 tysiecy na reke a nie tak jak teraz 10
10 tysiecy x 460 poslow to na misiac daje 4 600 000 na same wyplaty dla poslow, razy 12 to jest 55 200 000.
jesli posel dostawalby 3 tysiace to przez rok pensje dla nich wynosza 16 560 000 czyli w kasie zostaje jeszcze 40 mln ktore moga isc na budowe drog, zasilki dla bezrobotnych itp i przy okazji zmniejszac dlug publiczny.
Dla mnie poslowie to banda skur*** i jeba** ch** ktorzy kradna, i sa zapatrzeni w siebie. uciac im pensje a bedzie lepiej, zmniejszymy dlug publiczny, co prawda malymi krokami ale zawsze cos, a nie podnosic vat i przy okazji sobie pensje.