Facebook Google+ Twitter

Ilgar Najaf, reżyser filmu „Buta”, będzie gościem Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

W pierwszych dwóch dniach 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! filmy obejrzało 3268 widzów. Odbyło się 8 spotkań z twórcami. Festiwalowa publiczność z pewnością już oczekuje spotkania z Ilgarem Najafem.

W pierwszych dwóch dniach 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! 26 seansów filmowych obejrzało 3268 widzów. Odbyło się 8 spotkań z twórcami. Festiwalowa publiczność z pewnością już oczekuje spotkania z Ilgarem Najafem z Azerbejdżanu. Jego film „Buta” jest kandydatem do nominacji do Oscara 2013 w kategorii film nieanglojęzyczny.

W środę, 5 grudnia, w programie Ale Kino! czeka widzów sporo atrakcji. Tego dnia odbędą się projekcje trzech filmów, które mają szansę zawalczyć o Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. To wspomniana wcześniej „Buta” (reż. Ilgar Najaf, Azerbejdżan 2011), „Twoja siostra” (reż. Ursula Meier, Francja, Szwajcaria 2012) i „Kauwboy. Chłopiec i kawka” (reż. Boudewijn Koole, Holandia 2011). Organizatorzy zapraszają również na kolejne spotkania z gośćmi filmowymi oraz z zawodnikami klubu KKS Lech. W środę na seansie filmu „Marzenie Iwana” z cyklu ALE KINO! Z PIŁKĄ będą gościć Rafał Murawski oraz Bartosz Ślusarski.

W czwartek, 6 grudnia, widzowie będą mogli obejrzeć znakomity film Dextera Fletchera, znanego przede wszystkim z ról w takich filmach jak „Porachunki” czy „Caravaggio”. Fletcher debiutuje w roli reżysera i wychodzi mu to znakomicie. Jego film to dramat społeczny opowiadający o nastolatkach z dysfunkcyjnych rodzin. Z kolei na seansie polskiego filmu konkursowego „Być jak Kazimierz Deyna” będzie gościła jego reżyserka, Anna Wieczur-Bluszcz. Uczestnicy seansu „Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa” będą mieli okazję poznać twórców tego filmu: Wiktora Skrzyneckiego (reżysera), Grzegorza Kędzierskiego (autora zdjęć) oraz Macieja Stolarczyka (aktora).

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.