Facebook Google+ Twitter

Ilu skazańców ułaskawił Bronisław Komorowski?

Od początku kadencji do Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego wpłynęło 241 wniosków o ułaskawienie. W tym roku było ich 73.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakKomorowski ułaskawił 52 osoby, a odmówił prawa łaski 189 skazańcom. Wśród przestępców znaleźli się fałszujący dokumenty, alimenciarze, skazani za nielegalną wycinkę drzew i bezprawną wycinkę drzew.

Pierwsze ułaskawienia miały miejsce 21 października 2010 r. i dotyczyły pięciu osób. W każdym przypadku chodziło o zatarcie skazania.

Ostatnim przestępcą, wobec którego Komorowski zastosował prawo łaski, był bohater filmu Krzysztofa Krauzego pt. "Dług", Artur Bryliński.

Wniosek o ułaskawienie Adama S. podpisał Piotr Kownacki

Prezydent odmawiał ułaskawienia w każdym przypadku, w którym Prokurator Generalny lub Naczelny Prokurator Wojskowy wnosili o negatywne rozpatrzenie prośby. Działo się to nawet wówczas, gdy wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez sądy.

Lech Wałęsa, jako prezydent rozpatrzył pozytywnie 90 proc. wniosków o ułaskawienie, Aleksander Kwaśniewski 67 proc. Najmniej ułaskawień miało miejsce za kadencji Lecha Kaczyńskiego. Prezydent skorzystał z prawa łaski tylko w 18 proc. przypadków - czytamy w serwisie Tok FM. Komorowski zajmuje w tym zestawieniu przedostatnie miejsce tuż przed poprzednim prezydentem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

sa
 • sa
 • 11.10.2011 00:07

'

studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI

'

Komentarz został ukrytyrozwiń
qa
 • qa
 • 23.09.2011 16:04

Postradała rozum-Kuzik-wtyka,zdrajca,kłamca,hipokryta,cynik,...-plotkują studenci-TO KONIEC JEJ KARIERY-nie głosujmy na nią.
Nawet KOLESIE potępiają działania premiera i rządu.
Studenci-czy postradali rozum? Dziękujemy premierowi,że prawie NIC nie zrobił przez 4 lata , ALE W TAK KRÓTKIM CZASIE ZADŁUŻYŁ POLSKĘ O 400 MILIARDÓW ZŁ POMIMO,ŻE PREMIER MIAŁ WIĘKSZOŚĆ W SEJMIE I SWOJEGO PREZYDENTA.
W wyborach zdecydujmy,aby ten (nie)rząd(PO,PSL) raz na zawsze ZNIKŁ oraz nie dzielił i ciągle obrażał 3/4 społeczeństwa.PO ćpa?
WYNIKI WYBORÓW PIS-41% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe po 0,2% ...- DWA OBLICZA PObolszewi?:-KŁAMSTWA nie tylko premiera,tyran, ćpają?,piją,partia KOLESI,nie obchodzą ich ludzie, nie dbają o dobro POLSKI,chcą utrzymać władzę za wszeką cenę dla WŁASNYCH KORZYŚCI,cynicy, prowincjonalna pierdoła,prostytułują się,furiatka, histeryczka, ...-to tylko 1% PRAWDY o PO,a gdzie reszta 95%? wg POliglupa,...- nie ciekawi to media?- klęska,katastrofa,hipokryzja,dyktatura, ...,totalitaryzm(prof.Staniszkis)- mówią - PREMIER w kampani ZADŁUŻA NA POTĘGĘ POLSKĘ WYDATKAMI gorzej niż GRECJĘ ,a jeszcze NARAŻA SPOŁECZEŃSTWO NA NOWE KOSZTY;autobusu,paliwa, utrzymanie KOLESI,KOLEŻANEK,OCHRONY,DZIENNIKARZY,ŚNIADANIA,OBIADKI,KOLACJE,HOTELE,PIJAR w MEDIACH, FILMIKI ,bilbordy, Łapanki ludzi,przeszkadza w pracy URZĘDOM,ludziom,dzieciom w szkołach,policji, ... - zamiast TE PIENIĄDZE PRZEZNACZYĆ chociażby na: przedszkola,biedne rodziny i dzieci,ludzi niepełnosprawnych,domy opieki ciężko chorych, niepełnosprawnych,pierwszą pracę dla studentów spłatę długów,które sam rząd zrobił, ... - a NIE BEZSENSOWNE marnotrawienie czasu wielu "WCIĄGANYCH" w to ludzi i przypisywanie (nie)rządowi bardzo często ZASŁUG ludzi z samorzadów. Czy to uczciwe?,a gdzie URLOP BEZPŁATNY?Czy premier STRAJKUJE jeżdząc po kraju?Czy OSTATNIA ustawa miała zamknąć usta dziennikarzom,aby nie pytali prezydenta o UZASADNIENIE sądu w sprawie OFE?(ZAMACH NA SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE-premiera czy prezydenta?-niezgodne z konstytucją?). Krasnodębski pisze, że Donald Tusk w dziedzinie mijania się z prawdą jest rekordzistą świata. POTRZEBNA KOMISJA MIĘDZYNARODOWA DO WYJAŚNIENIA TRAGEDI SMOLEŃSKIEJ. Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI poprzez szantaż? DZIWI TOTALNA NAGONKA pseudo-mediów na J.KACZYŃSKIEGO i 9 ml. wyborców PIS,a WYCHWALANIE i tolerowanie NIERUBSTWA RZĄDU(PO,PSL). Nie głosujmy na nich.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Komorowski podpisał ułaskawienia nie mające pozytywnej opinii prokuratora generalnego oraz takie, których nie podpisał Lech Kaczyński. Wśród osób ułaskawionych przez Komorowskiego są członkowie zorganizowanych grup przestępczych które trudniły się najcięższymi rodzajami przestępstw m.in: porwaniami, wymuszeniami, fałszowaniem dokumentów,paserstwem,obrotem, kradzieżą samochodów, zabójcy i osoby znęcające się nad rodziną"

Komentarz został ukrytyrozwiń
klawisz.
 • klawisz.
 • 13.03.2011 19:02

masz rację PO-wcze. to jest już głośne w "terenie". może kolejność zakładów będzie inna. ale będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
po-wiec
 • po-wiec
 • 13.03.2011 19:00

pan komoroski rozkręca machinę ułaskawień. słyszałem, że zatarcie grzechów następować będzie Zakładami Karnymi, np Wronki, Białołęka itd. pan komoroski jest uczciwy. "kredyty"wyborcze będzie spłacać ułaskawieniami. z nawiązką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bicie piany jest na topie. Najważniejsze zabrać głos i przywalić. Skazani nie muszą przebywać w więzieniu, oskarżeni nie muszą być skazanymi. Skazani przebywający w więzieniu-zakładzie karnym są osadzonymi odbywającymi zasądzoną karę. Oskarżeni mogą decyzją sądu zostać uwolnieni od zarzutu i uzyskać oczyszczenie od podejrzeń. Litości, nie mylcie pojęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze, 72 zł dziennie i nie uważam tych pieniędzy jako wyrzuconych w przysłowiowe błoto.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysiek
 • Krzysiek
 • 13.03.2011 15:55

Utrzymanie takiego obywatela jak Piotr Wierzbicki kosztuje o wiele więcej,bo on na tych stronach wkurza i denerwuje.
A przecież wiecie,że wkurzanie i nerwy są bardzo drogie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Utrzymanie więźnia w przeciągu miesiąca kosztuje obecnie około 2700 zł?! Bumelantowi siedzącemu bezczynnie musimy płacić z naszych podatków nie bagatelną sumkę! Należy zastanowić się jakie są przyczyny tak ogromnych kosztów utrzymania. Podejrzewam, że prawo i metody adaptacyjne w zakładach karnych powodują utrzymanie dużego potencjału przestępczości w Polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rev
 • Rev
 • 13.03.2011 13:48

To mi się podoba... prawo łaski jest wykorzystywane, ale tylko wobec osób co do których wyroków najważniejsze organy nie mają zastrzeżeń - Prokurator Generalny i Naczelny prokurator Wojskowy. W moim uznaniu prezydent Komorowski mądrze robi, polegając na zdaniu osób którym bliższe są te sprawy, a nie na swojej wiedzy, która jest siłą rzeczy niewystarczająca. Myślę że ś.p. Lech Kaczyński też dobrze wykorzystywał to prawo, choć mogę się mylić, gdyż stwierdzam to na podstawie owych 185.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.