Facebook Google+ Twitter

„Iluzje” Iwana Wyrypajewa wracają na Scenę na Woli! A my rozdajemy bilety

Po kilkumiesięcznej przerwie na Scenie na Woli im. Tadeusza Łomnickiego znowu będzie można oglądać "Iluzje" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Agnieszki Glińskiej. W rolach głównych: Dominika Ostałowska, Dorota Landowska, Łukasz Lewandowski i Krzysztof Stroiński. Dla autorów W24 mamy podwójne zaproszenia na 27 i 28 marca, na godz. 19:00.

 / Fot. Teatr Dramatyczny"Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w mijającym życiu było rzeczywistością, a co złudzeniem? Na ile dotarcie do prawdy o sobie jest możliwe? Wyrypajew, pokazując kolejne elementy małżeńskich układanek, tworzy opowieść pełną paradoksów.
"Iluzje" Iwana Wyrypajewa to piękna opowieść o prawdziwej miłości, która była złudzeniem". /Dziennik/

"Cały aktorski kwartet jest wspaniały, a Krzysztof Stroiński naprawdę genialny (scena upalenia jointem!). Sztuka Wyrypajewa i spektakl Glińskiej to tzw. teatr środka, tym razem zdecydowanie w wydaniu mistrzowskim". /Polityka/

OBSADA:

Pierwsza kobieta: Dominika Ostałowska
Druga kobieta: Dorota Landowska
Pierwszy mężczyzna: Łukasz Lewandowski
Drugi mężczyzna: Krzysztof Stroiński
Muzyka na żywo: Piotr Domagalski, Ygor Przebindowski, Jakub Szydło

Reżyseria: Agnieszka Glińska
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Scenografia: Agnieszka Zawadowska
Muzyka: Ygor Przebindowski

Iwan Wyrypajew - urodzony w 1974 roku w Irkucku, to jeden z najbardziej znanych rosyjskich dramatopisarzy, autor m.in. "Snów", "Lipca" i "Tańca Delhi", reżyser filmów "Euforia", "Tlen". W 2009 roku Wyrypajew wyreżyserował w Teatrze Na Woli. "Lipiec" - poetycki monolog mordercy, który wypowiada Karolina Gruszka. W 2010 roku wyreżyserował w Teatrze Narodowym "Taniec Delhi" – rodzaj parodii współczesnego melodramatu rozpisanego na siedem jednoaktówek. Zdobywca wielu nagród. Za filmowy debiut "Euforię" zdobył małego Złotego Lwa w Wenecji i Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego, za "Tlen" na festiwalu Era Nowe Horyzonty nagrodę publiczności. "Lipiec" zdobył Grand Prix na Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Kontrapunkt w Szczecinie i nagrodę w kategorii „Najlepszy dramat” na Festiwalu Boska Komedia.


Dla autorów W24 mamy po dwa podwójne bilety na 27 i 28 marca na godzinę 19.

Na zgłoszenia czekamy do 27 marca, do godziny 11. Przypominamy, że zaproszenia wręczymy tym autorom, którzy mają uzupełniony profil, nie zalegają z żadną recenzją oraz zadeklarują napisanie recenzji z "Iluzji".


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.