Facebook Google+ Twitter

"Iluzje". Premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym 27 kwietnia

Piękna opowieść o losach dwóch par małżeńskich jest treścią spektaklu "Iluzje", którego premiera odbędzie się 27 kwietnia w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir OstrowskiCzy może być coś lepszą rekomendacją dla spektaklu niż fakt, że reżyserem "Iluzji" jest Iwan Wyrypajew? Kto może lepiej rozumieć dzieło od jego autora. Kolejnym atutem najnowszej premiery w Teatrze Starym jest obsada, w której znaleźli się: Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Katarzyna Gniewkowska, Juliusz Chrząstkowski i Marta Mazurek.

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir Ostrowski"Bardzo się cieszę, że spotkałam reżysera, z którym praca sprawia mi taką przyjemność. Podczas prób mamy możliwość rozmowy o bardzo ważnych sprawach, o pewnych ideach w sposób czysty, rzadko dzisiaj spotykany. Wchodzimy w sytuację intymnej rozmowy, podczas której poruszamy tematy, które są istotne i dla nas, i dla widza. To dla mnie bardzo osobiste doznanie. I niebywała radość obcowania z kimś, kto nie szuka teatralnych rozwiązań w brutalny, pokrętny sposób. Tutaj – takie odnoszę wrażenie – przekaz jest czysty i jasny. To bardzo odświeżające doznanie, dzięki pracy z Iwanem Wyrypajewem w jakimś sensie odzyskałam wiarę w piękno świata. Udało mu się zaszczepić we mnie przeświadczenie, że ludzie mogą czysto i jasno myśleć" - powiedziała spektaklu Katarzyna Gniewkowska

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir Ostrowski"Iluzje", chociaż od początku do końca stanowią czystą fikcję, będąc jedynie wymysłem reżysera, są bardzo ważnym spektaklem, ponieważ poruszają tematy bliskie większości z nas. I chociaż widz wie, że te małżeństwa nie istnieją, to rozumie, że sprawy ich dotyczące są prawdziwe i można je odnaleźć w wielu prawdziwych związkach.

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir Ostrowski"Po pierwszej lekturze tekstu „Iluzji” pomyślałam, że to prawdziwe szczęście, że w naszych agresywnych, nerwowych czasach powstają takie sztuki, w których bez agresji i złości możemy mówić o najważniejszych w życiu sprawach, o sensie tego, co nam się przydarza." - powiedziała o "Iluzjach" Anna Dymna.

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir OstrowskiO spektaklu Wyrypajewa można powiedzieć, że jest to bardzo bliskie, wręcz chwilami intymne obcowanie z życiem drugiego człowieka. To trochę tak, jak gdyby ludzką duszę włożyć w ciało szklanego człowieka. Wyrypajewowi świetnie udało się stworzyć tę iluzję szkła. Widz obserwując spektakl widzi znacznie więcej niż tylko mimikę, gesty, wypowiadane kwestie. "Iluzje" kryją w sobie bardzo prawdziwą rzeczywistość.

"ILUZJE"
Autor: Iwan Wyrypajew
przekład: Karolina Gruszka, Agnieszka Lubomira Piotrowska
reżyseria: Iwan Wyrypajew
scenografia: Anna Met
kostiumy: Katarzyna Lewińska
muzyka: Cazimir Liske
asystent reżysera: Damian Dąbek (WRD PWST)

obsada:
Pierwsza Kobieta – Anna Dymna
Druga Kobieta – Katarzyna Gniewkowska
Pierwszy Mężczyzna – Juliusz Chrząstowski
Drugi Mężczyzna – Krzysztof Globisz
Dyrygent – Marta Mazurek (PWST)

Najbliższe spektakle:
27 (premiera), 28, 29 kwietnia 2012; 16, 17, 18, 19 maja 2012; 13, 14, 15, 16
(NOC TEATRÓW) czerwca 2012
Bilety: 50 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)
Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej
31-010 Kraków, ul. Jagiellońska 5, www.stary.pl

Iluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir OstrowskiIluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir OstrowskiIluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir OstrowskiIluzje premiera sztuki Wyrypajewa w Teatrze Starym / Fot. Sławomir Ostrowski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Torchwood
  • Torchwood
  • 28.04.2012 16:28

Raczej nie można kupić biletów do takich teatrów jak Stary, Słowackiego czy STU na tego typu portalach, ale widziałam, że już Teatr Mumerus czy KTO oferują w takich miejscach bilety i można je spokojnie kupować. Ja przez MyDeal kupowałam tańsze bilety na finał Sacrum Profanum i wszystko było w porządku, bez jakichkolwiek przekrętów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zebra
  • zebra
  • 27.04.2012 15:53

ostatnio widziałam bilety do teatrów na jakimś portalu zakupow grupowych, ktoś kiedyś kupował w ten sposób wejściówki?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.