Facebook Google+ Twitter

"Iluzje" Wyrypajewa w Teatrze na Woli. Ten spektakl trzeba zobaczyć!

"Iluzje" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Agnieszki Glińskiej to historia dwóch par małżeńskich, które u kresu życia próbują zrobić swoisty rachunek sumienia ze swoich wieloletnich związków.

Według słownika języka polskiego Iluzja to "zniekształcone widzenie lub błędna interpretacja czegoś pod wpływem silnych emocji". Jest to punkt wyjścia do zrozumienia genialnego tekstu Iwana Wyrypajewa

"Bardzo mi przykro. Ale, niestety, tobie się tylko wydaje, że mnie kochasz. A raczej, oczywiście, kochasz mnie, jak ja ciebie, ale Margaret, wybacz, ja mówię o zupełnie innej miłości, o tej miłości, której nie udało nam się wspólnie doświadczyć" - takie słowa padają w "Iluzjach".

Aktorzy nie prowadzą ze sobą dialogów, nie ma klasycznej akcji, to jest fantastyczna rozmowa z widzem. Cztery osoby: pierwsza kobieta - Dominika Ostałowska, druga kobieta - Dorota Landowska, pierwszy mężczyzna - Łukasz Lewandowski drugi mężczyzna - Krzysztof Stroiński, snują opowieść o czwórce zwykłych ludzi, którzy pod koniec swojego życia szukają ideału prawdziwej miłości. Ludzie ci nie doceniają szczęścia, jakiego doznają dzieląc życie z drugą osobą. Cztery osoby i cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w tym mijającym życiu było prawdą, a co iluzją?

Tekst Iwana Wyrypajewa jest głównym bohaterem tego spektaklu, olbrzymia w tym zasługa przekładu Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej. Aktorzy są jakby nośnikiem, transporterem, prowadzą niezwykłą narrację. Sztuka jest zagrana po mistrzowsku, wszyscy aktorzy są wspaniali. Wisienką na tym torcie jest piękna muzyka "na żywo" Ygora Przebindowskiego. Na pytanie czy warto zobaczyć ten spektakl, jest tylko jedna odpowiedź: tak i to jak najszybciej!

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.