Facebook Google+ Twitter

„Im dalej w las... Tym większy kryminał”

Zbrodnia, trup, świadkowie, sprawcy... To jest cały świat tych internautów, którzy swój wolny czas spędzają studiując serwis o kryminalistyce i medycynie sądowej www.kryminalistyka.fr.pl.

 / Fot. www.kryminalistyka.fr.pl- Medycyną sądową interesuję się już od dzieciństwa. Przeglądałem książki o anatomii, oglądałem różne programy. Na stronę trafiłem szukając kolejnego źródła informacji. Później zacząłem rozwiązywać zagadki na forum - mówi Piotrek, jeden z użytkowników. Na stronie rejestrują się coraz młodsi. Pytają o zawody związane z ich zainteresowaniami, specjalistyczną literaturę i omawiają znane przypadki śmierci.

 / Fot. screenNajbardziej popularnym działem są „Zagadki kryminalne”. Jedna osoba wymyśla łamigłówkę – przedstawia ogólny opis wydarzenia, a reszta zadaje pytania. – Im więcej zagadek rozwiązujemy, tym więcej mamy pomysłów na nowe – opowiada dalej Piotr. - Nabywamy pewnego doświadczenia, które pozwala nam rozszerzać wiedzę o poszczególnych zagadnieniach. Poza tym każdy ma poczucie ogromnej satysfakcji, gdy uda mu się wykryć mordercę, lub ułożyć trudną i złożoną sprawę.

Oprócz laików na forum są również „specjaliści”, którzy cierpliwie odpowiadają na pytania młodych amatorów. Są to między innymi studenci, technicy kryminalistyki, policjanci oraz wielu innych ludzi zajmujących się tą tematyką na co dzień.

Ich znakiem rozpoznawczym są czarne koszulki z logiem strony. Ludzie patrzą ze zdumieniem na młodzież noszącą na sobie ubrania z napisem „Kryminalistyka i medycyna sądowa”, jednak nikt z użytkowników się tym nie przejmuje. Każdy uważa to za znak przynależności do drużyny, dobrze zgranej paczki ludzi, którzy wytrwale pogłębiają swoje zainteresowania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

a choćby twój kryminał na blogu ? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zależy Aniu co masz na myśli ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) fajna sprawa z tą stronką :)
A ty Klaudio, czyż nie interesujesz się kryminalistyką i czegoś nie piszesz bokiem poza W24? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sabrina, jeżdżąc w grach komputerowych samochodami 200 km/h też uczymy się piratować. A to, czy zaczniemy to samo stosować w życiu, to zależy od każdego indywidualnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe informacje :), dzięki (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a później wiadomo jak zabić, jak zatuszować dowody, po co tworzyć takie strony, na które mają dostęp niepełnoletni, później ludziom się w głowach przewraca, bo za dużo myślą o tych zbrodniach

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za przybliżenie stronki

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2008 22:15

Ulubione forum, przyjemny artykuł, za 'Piotrka' zabiję, ale ogromy plus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.