Facebook Google+ Twitter

I’m going up Yonder!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-06-26 12:53

W niedzielne popołudnie (15.06) w kunickim kościele odbył się koncert Głogów Gospel Choir pod dyrekcją Moniki Sagan.

Monika Sagan, założycielka chóru sprawiła, że sztywna dotychczas publiczność śpiewała, klaskała i tańczyła. / Fot. Arek Prokopowicz- Od tego śpiewu przechodzą dreszcze - mówi pani Maria z Żar, która na koncert przybyła z wnuczką.

Głogów Gospel Choir to grupa licząca ok. 20 osób w wieku od 14 do 45 lat. Chociaż chór istnieje dopiero od dwóch lat, to miał już zaszczyt uświetnić swoim występem kilka prestiżowych imprez np. XXII Głogowskie Spotkania Jazzowe oraz Europejskie Dni Dziedzictwa Dolny Śląsk 2007.

Koncert był nie tylko prezentacją zdolności wokalnych chóru ale także, a może przede wszystkim, okazją do niecodziennego zachowania w kościele. Zachęcona przez Monikę Sagan publiczność klaskała i tańczyła, z radością uczestnicząc w muzyce, muzyce płynącej z serca. Obok tryskającej energią młodzieży bawiły się osoby starsze. Jak zapewne rzekłby Gombrowicz, Głogów Gospel Choir obalił w naszym kościele pewną Formę i jak się okazało nikomu to nie przeszkadzało.

Monika Sagan (37 l.) jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na polskiej scenie operowej zadebiutowała partią Feneny z opery „Nabucco" G. Verdiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Stale współpracuje z Akademickim Chórem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Markiewicza, a obecnie prowadzi Chór Gospel w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

- Nam nie chodzi tylko o doświadczenie muzyczne. My chcemy modlić się naszym śpiewem - zapewnia Monika Sagan. Mocną stroną gospel jest zakorzenienie w Piśmie Świętym. - Ta muzyka przemawia do odbiorcy biblijnymi obrazami. W niej mówi do nas samo słowo Boże - dodaje Piotr Nowak, konferansjer.

Organizatorem koncertu był ks. Artur Adamczak, dyrektor Domu Rekolekcyjnego. Na zakończenie popełnię peryfrazę zasłyszanej po koncercie rozmowy: kiedy następny?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.