Facebook Google+ Twitter

Im gorsza pogoda, tym większa popularność

Jak się okazuje, nie wszyscy martwią się złą pogodą, która towarzyszy Polsce w ostatnim czasie. Są bowiem tacy, którym nie tylko ona nie przeszkadza, ale nawet w pewien sposób pomaga, m. in. w zdobywaniu coraz większej popularności.

 / Fot. Stach Leszczyński PAPZmienne warunki pogodowe sprawiają, że prognozami interesuje się ogromna rzesza ludzi. Nic w tym dziwnego. Każdy woli wiedzieć, czy danego dnia warto wziąć ze sobą parasol, płaszcz przeciwdeszczowy czy okulary przeciwsłoneczne lub słomiany kapelusz. Po licznych nawałnicach i nieprzewidywalnych zmianach atmosferycznych wszyscy z utęsknieniem czekają na bezchmurne niebo. Dlatego często śledzą efekty badań meteorologów w telewizji i w Internecie.

Przyczynia się to do wzrostu popularności osób zapowiadających pogodę. - Podobno o 10 proc. wzrosła nam oglądalność – mówi „Rzeczpospolitej” Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody z TVN.
Również w innych stacjach odnotowano znaczny wzrost oglądalności. AGB Nielsen Media Research przeprowadzili dla serwisu Wirtualnemedia.pl specjalne badania, z których wynika, że najwięcej widzów ogląda pogodę po „Wiadomościach” w TVP1. Wyniki badań dowodzą, że od 21 czerwca do 1 lipca tego roku zasiadło przed telewizorami w tym czasie 4,22 mln osób. To o 0,52 mln więcej niż w zeszłym roku.

Często zdarza się tak, że sprawdzenie prognozy nie jest jedyną przyczyną włączenia odbiornika telewizyjnego bądź odwiedzenia strony internetowej typu pogodynka.pl. Nierzadko głównym tego powód stanowi chęć zobaczenia swojej ulubionej prezenterki/prezentera. Dorota Gardias-Skóra, Agnieszka Cegielska czy Maja Popielawska mają od dawna stałe grono wielbicieli.

ŹRÓDŁA:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,6795713,Na_niepogode_dobra___Pogodynka.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=4189158


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.