Facebook Google+ Twitter

Im mniejszy prezydent, tym większy płot?

Prezydent Lech Kaczyński najwyraźniej czuje się zagrożony i oddziela się murem od społeczeństwa. Właśnie rozpoczęto budowę ogrodzenia wokół prezydenckiej rezydencji na Helu. Taka inwestycja wiąże się z ogromnymi kosztami, do ogrodzenia jest ponad 143 hektarów działki - donosi Super Express. Czyżby Lech Kaczyński obawiał się nowej władzy w Sejmie?

Czy prezydentowi już nie wystarcza ochrona BOR? / Fot. PAP/BARTŁOMIEJ ZBOROWSKITo będzie prawdziwa twierdza, całość prezydenckiej działki zostanie otoczona drutem kolczastym. Nie zabraknie też kamer monitorujących. Jak donosi "SE" ogrodzenie oszpeci kawałek plaży i Zatoki Puckiej. Jego łączna długość to ponad 3,5 kilometra, a wysokość przewidywana jest na 2 metry. Jakby tego było mało, każdy śmiałek próbujący sforsować drzwi prezydenckiego azylu będzie miał do pokonania zwoje drutu kolczastego.

"SE" opierając się na kosztorysie takiej inwestycji, przeprowadzonej przez jedną z warszawskich firm, podaje, że podatnicy zapłacą za bezpieczeństwo i intymność swojego prezydenta ponad 300 tys. złotych.

Przepis mówiący o zakazie budowania ogrodzeń na plażach najwidoczniej nie dotyczy prezydenta. - Wydaliśmy zgodę na budowę ogrodzenia. Powstanie ono na specjalnych palach i wyjdzie w głąb zatoki na około 30 metrów - poinformował "SE" Roman Nowak z biura prasowego wojewody pomorskiego. Podobno Kancelaria Prezydenta początkowo chciała wybudować sobie parkan, ale władze Urzędu Morskiego zdecydowanie się temu sprzeciwiły.

Ryszard Kalisz z SLD, a dawniej szef Kancelarii Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z politowaniem patrzy na poczynania działań urzędników podległych prezydentowi. Jego zdaniem cała inwestycja jest zbędna i kosztowna, a żadnego zagrożenia od strony morza nigdy nie było. - Mamy XXI wiek i możliwość elektronicznego pilnowania wybrzeża. Poza tym teren pilnuje marynarka wojenna - kwituje.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ja również

Komentarz został ukrytyrozwiń

To że się oddziela prawdziwym murem to jest pryszcz, nic to tak naprawdę nie znaczy. To że oddziela się murem milczenia od Polaków w ważnych dla kraju chwilach - to jest prawdziwy problem. Na dzień dzisiejszy nie widzę szans na reelekcję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Odgrodzić, zadaszyć, niewypuszczać....O to chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zagrożenie od strony morza istnieje! Właściwie nie wiadomo tak napewno gdzie sie podziały "Szczęki IV" a i ORP "Anatra" gdzieś musi spokojnie kotwiczyć.
Ludzie - nie czepiejcie sie czlowieka, ktory wreszcie może na kawałku morza być wilkiem morskim!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.