Facebook Google+ Twitter

„I’m Sorry” Zbigniewa Hołdysa w Teatrze na Woli

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-29 15:00

Zamiast adaptacji lektur Teatr Na Woli proponuje spektakle traktujące o aktualnych problemach młodych ludzi. Prowokuje do dyskusji. Zabiera głos w ich sprawie. Podejmuje tematy okrucieństwa, agresji i „fali” w polskich szkołach. Zbigniew Hołdys po raz kolejny na scenie! Nowy projekt edukacyjny Teatru Na Woli.

 / Fot. Teatr na WoliNa spektakl „I’m Sorry” składają się dwa teksty. „Pif! Paf! Jesteś trup!” Williama Mastrosimone’a w przekładzie Zbigniewa Hołdysa to historia pozornie nieśmiałego chłopaka z dobrej rodziny, który pewnego dnia przynosi do szkoły broń i zabija kolegów z własnej klasy. „Dlaczego ja?” - pytają zmarli koledzy, próbujący zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Na podstawie tej sztuki powstał głośny film o tym samym tytule.

„I’m Sorry” Zbigniewa Hołdysa to opowieść o współodpowiedzialności. W jednej z polskich szkół dochodzi do tragedii. Ofiarą jest uczennica, która nie potrafi poradzić sobie z niekończącymi się uwagami kolegów. Gdzie kończy się żart a zaczyna prześladowanie? Czy jestem winny, jeśli tylko powiedziałem, że jest brzydka? Czy jestem winny, bo nie umiałem zareagować? Sztuka traktuje o fali samobójstw w polskich szkołach.

Reżyseria: Olga Chajdas
Współpraca reżyserska: Krzysztof Kalisiak
Choreografia: Tomasz Borkowski
Opieka wokalna: Romana Krebsówna
Tłumaczenie „Donna Donna”: Remigiusz Grzela
Muzyka oryginalna: Bartosz Dziedzic
Reżyseria świateł: Andrzej Król
Fotosy i projekt plakatu: Robert Pałka
Obsada: Magdalena Bogdan, Adrianna Kornecka, Emanuela Osowska, Charlotta Zielińska, Agnieszka Senderowska, Mariusz Kamiński, Damian Kwiatkowski, Radosław Mazur

Premiera w Teatrze Na Woli 12.11.2009 r.
Najbliższe spektakle: 27 i 28 stycznia 2010r. godz.12.00

Teatr na Woli

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.