Facebook Google+ Twitter

Im więcej wydzwonisz tym większą dostaniesz pożyczkę

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-14 17:13

Sieci komórkowe mają miliony abonentów. To skusiło banki, żeby wspólnie z operatorami wydawać karty kredytowe. Im więcej dzwonisz, tym większa będzie pożyczka.

Firma Orange (Idea) jeszcze w sierpniu – wspólnie z mBankiem – zaproponuje swoim abonentom specjalne karty kredytowe. Ale nie wszyscy z niej skorzystają. Kartę dostaną prawdopodobnie ci, którzy wydzwaniają co najmniej 70 zł miesięcznie. Kolejny warunek – klient będzie musiał przy pomocy karty zrobić zakupy na co najmniej półtora tysiąca złotych w ciągu trzech miesięcy.

Korzystanie z karty będzie kosztować 50 zł rocznie. W pakiecie znajdzie się ubezpieczenie, np. od jej kradzieży. Bardzo wysokie będzie jednak oprocentowanie kwoty niespłaconej w terminie – aż 21 proc. w skali roku.

Wcześniej na podobny krok zdecydował się PTC (Era) z Citibankiem, ale ich karty nie cieszą się dużą popularnością. Czy wydawane przez Orange spotka lepszy los? – To zależy od tego, czy operator nie będzie wymagał od klienta załatwienia dodatkowych formalności – uważa Michał Macierzyński, analityk z portalu bankier.pl.
Według niego, banki będą szukać następnych okazji, by rzucić na rynek kolejne karty wspólnie z różnymi instytucjami. Ważne, by miały one dużą bazę klientów, którym będzie można zaoferować różne programy lojalnościowe.

Na przykład supermarkety współpracują z Lukas Bankiem, swoje karty mają także stacje benzynowe, jak chociażby BP z Citibankiem. Można się spodziewać, że pojawią się propozycje kart od cyfrowych nadawców telewizyjnych dla użytkowników dekoderów czy wydawców prasy dla swoich prenumeratorów. – W Europie Zachodniej nawet 60-70 proc. kart kredytowych banki wydają z partnerami – zauważa Macierzyński. – U nas to tylko co dziesiąta.

Łukasz Pałka


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mała korekta. Użytkownicy dekoderów już mogą korzystać ze specjalnej karty - VISA CYFRA+LUKAS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.