Facebook Google+ Twitter

Imagine Cup zakończony. Polacy triumfują

8 lipca ogłoszono zwycięzców międzynarodowego konkursu technologicznego Imagine Cup. Najbardziej prestiżowy tytuł przypadł reprezentantom Tajlandii. Polacy triumfowali w jednej z kategorii, zajmując w niej wszystkie trzy miejsca na podium.

 / Fot. Imagine CupImagine Cup- puchar wyobraźni- to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Jego celem jest inspirowanie wykorzystywania dóbr techniki w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata. Już od kilku lat myślą przewodnią jest zdanie: Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości

Finał tegorocznej edycji Imagine Cup odbył się w Warszawie. Do stolicy zjechali, wyłonieni w konkursie na szczeblu krajowym, reprezentanci 69 krajów, takich jak: Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylia, Serbia, Rosja, czy Filipiny. Przez cały tydzień, od 3 do 8 lipca, uczestnikom przypatrywało się międzynarodowe jury złożone z 51 członków- przedstawicieli świata akademickiego i biznesowego.

Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Media Cyfrowe oraz Technologie Informatyczne.

Konkurs obejmował także 6 kategorii specjalnych, z których jedną całkowicie zdominowali reprezentanci Polski. Zwycięzcami kategorii Internet Explorer 8 zostały 3 zespoły z naszego kraju. Pierwsze miejsce przypadło ekipie Rhea z Politechniki Białostockiej, drugie LittleRitle z Politechniki Poznańskiej, a trzecie CieszakTeam z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Największy sukces odniósł jednak zespół Skeek z Tajlandii. Zwyciężyli oni bowiem w kategorii Projektowanie Oprogramowania, uznanej za najbardziej prestiżową.

Zwycięzców, ogłoszonym 8 lipca podczas gali w Operze Narodowej, pogratulowal Waldemar Pawlak.

Poprzez nagranie filmowe przemówiła także Michelle Obama, chwaląc zapał młodych ludzi i motywując ich do dalszych działań na rzecz technologii i walki ze współczesnymi problemami.

Finał przyszłorocznej edycji Imagine Cup mają odbyć się w Nowym Jorku.

Źródła:
www.wp.pl
PAP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.