Facebook Google+ Twitter

Imagine NATIVE At Mapple Movies 2015, Kanadyjskie krótkometraże

W ramach 7. Bienale Filmu kanadyjskiego 2015, - w drugim dniu zaprezentowane zostały przez Jasona Ryle z Toronto - poprzez Skype; w kinie "Metropolis" w Hamburgu, krótkometrażówki Imagine Native, Autochtonek kanadyjskich, Indian.

Krótkometrażówki prezentują bolączki, destruktywny wpływ "białego człowieka" na życie - Pierwszej Ludności - zamieszkującej od wieków kontynent kanadyjski. W przeciwieństwie do twórców filmowych w Europie i na Zachodzie,to właśnie kobiety wiodą prym w reżyserce tego rodzaju Filmów. I odnoszą w swej twórczości filmowej wiele sukcesów na pokazach na świecie i w Toronto. Zaprezentowane w Kinie Metropolis w Hamburgu zostały:

ImagineNATIVE Feature
Trick or Treaty? Kanada 2014, Alanis Obomsawin, 84min., OF Film dokumentalny.

imagineNATIVE Shorts...
INDIGO Amanda Strong, Kanada 2014, 9min

Po latach niewoli, stara kobieta odnajduje swoją świadomość na drodze wyobraźni i fantazji: - poprzez swoje Dziecko Serca - które tęskni za własną wolnością. Jest to praca Amandy Strong (M'etis ), autorka bardzo intymnie, osobiście poszukuje motywów wspomnień, tragizm, i wyzwolenie. Obraz filmowy niezwykle poetycki!

BAREFOOT Danis Goulet, Kanada 2012, 11min
Jak każda 16 -latka Alyssa pragnie być zaakceptowana w grupie swoich rówieśników.
W tym celu animuje młodą ciężarną kobietę; wkładając sobie pod bluzkę... poduszkę. - Jak teraz zareagują koledzy przed zakładem /szkołą.Czy będą ją nadal starali się "poderwać"?... W każdym razie, jej babcia podarowała Alyssie oryginalną, haftowaną poszewkę dla przyszłego "dzidziusia" (...).

BIHTTOS REBEL, Elle-Maija Tailfeathers, Kanada 2014, 12min
- Widziane oczyma Dziecka: z gatunku filmu dokumentalnego. Sytuacja rodzinna pomiędzy ojcem, a córką.

ROBERTA, Caroline Monnet Kanada 2014, 12min
Hausfrau wychowująca wnuczkę w domu, chce być "wyzwolona" na swój żeński sposób:
- W tym celu bierze Amphetamine i poddaje się jej halogennemu działaniu; ażeby dotknąć swoich żeńskich korzeni.
"Być sobą" w konformistycznym społeczeństwie, które dotychczas tylko jej jedną stronę akzeptowało: jako "kura domowa!"
Caroline Monnet (Algonquin) kobieta sukcesu, członkini ITWE Collective. Do jej prac zaliczają się Filmy / Video, Lithographie, Instalacje, prezentowane w galeriach świata i na Festivalach filmowych.

REPERCUSSIONS Terril Calder Kanada 2012, 4min
Bicie serca wielkiego miasta można usłyszeć poprzez uliczny bruk i beton. Jeśli mocno weń uderzysz! Jeżeli oczywiście masz kontakt i słyszysz duchy przodków twoich...

Avillag ENTWINED Alethea Arnaquq-Baril, Kanada 2014, 15min
Młoda para lesbijek ma za cel, zadomowić się w INUIT - społeczności lat 50 -tych. W społeczeństwie tradycyjnym, dominowanym przez mężczyzn; jest miejsce jedynie na małżeństwo heteroseksualne. Kompletny brak jest zezwolenia na trwałą i gorącą MIŁOść obu Kobiet! Tak więc, kobieta zostaje siłą zmuszona do poddania się woli mężczyzny, wybranego dla niej przez nową społeczność.

A Red Girl's Reasonning, Elle-Maijja Tailfeathers (Blckfoot/Sami) jest producentką filmową, aktorką, i autorką. Jej prace są prezentowane na różnych festivalach filmowych. - Kanada 11 min

Najbardziej destruktywny obraz, spośród przedstawionych tutaj krótkometrażówek w kinie METROPOLIS w Hamburgu.
Młoda kobieta na motorze, obezwłania niezwykle brutalnie i agresywnie mężczyznę; o którym wie, że ten bił inną kobietę.
Rockierka przywiązuje mężczyznę do żelaznego rusztowania, oblewa go benzyną i podaje palący się papieros... z ust do ust!

Zdecydowanie ujemną formą całego Festivalu jest brak napisów w języku niemieckim! Jak gdyby linguistycznie chciano oddzielić się od tezy: ...." u nas w Niemczech taka destruktywna integracja i Jej Skutki, - byłaby absolutnie nie do pomyślenia!.... - Czyżby ??!

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.