Facebook Google+ Twitter

Imigranci wyjeżdżają z Wielkiej Brytanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-30 07:27

Brytyjski Instytut Badań nad Polityką Publiczną twierdzi, że do swoich krajów powróciła już połowa spośród ponad miliona imigrantów z nowych państw Unii, którzy przybyli na Wyspy od 2004 roku. Dane te pochodzą z systemu rejestracji do pracy, jaki obowiązuje obywateli nowych państw Unii, a także z rejestrów ubezpieczeń społecznych i pasażerów na trasach lotniczych do Europy Środkowo-Wschodniej.

Według badań, w ostatnim kwartale ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii przebywało 665 tysięcy obywateli nowych państw Unii. Ankieterzy Instytutu prowadzili też sondaże wśród Polaków, którzy powrócili do kraju. 40 procent z nich uważało, że lepsze perspektywy zatrudnienia w Polsce będą skłaniać kolejnych rodaków do powrotu.

Instytut przewiduje, że wobec spadku kursu funta do złotówki, o jedną czwartą od 2004 roku, a także w obliczu otwierania się rynków pracy w innych państwach Unii, radykalnie spadnie liczba nowych polskich imigrantów na Wyspach. W drugiej połowie ubiegłego roku przybyło ich tu o 30 tysięcy mniej niż w drugiej połowie 2006 roku.
Ruch na trasach lotniczych między Polska a Wielka Brytanią jest jednak nadal ogromny. W grudniu ubiegłego roku wyniósł 385 tysięcy osób - dla porównania w grudniu 2003 roku było to 40 tysięcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.