Facebook Google+ Twitter

Imigranci z Europy odbierają pracę młodym Brytyjczykom

Najnowsze dane sugerują, iż imigranci z krajów UE są powodem rosnącego bezrobocia w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 8 lat liczba pracowników z sektora A8 wzrosła o ponad 600 tysięcy osób.

Statystyki wykazały, że liczba imigrantów pochodzących ze wschodniej Europy i pracujących w Wielkiej Brytanii wzrosła o 600 tys. osób, odkąd kraje z tzw. "grupy A8" wstąpiły do Unii Europejskiej w maju 2004 roku. W tym samym czasie na wyspach przybyło 450 tys. bezrobotnych Brytyjczyków - podaje Dailymail

Andrew Green, przewodniczący Migration Watch UK twierdzi, że byłby to niezwykły zbieg okoliczności, jeśliby te dwa fakty nie były ze sobą powiązane.

Imigranci z krajów A8 - Polski, Czech, Węgier, Słowacji, Słowenii, Estonii, Łotwy i Litwy - to na ogół ludzie młodzi, dobrze wykształceni, gotowi do pracy za niskie stawki i prezentujący wysokie morale pracy, co sprawia, że brytyjscy pracodawcy chętnie ich zatrudniają.

Według Urzędu Statystycznego bezrobocie wśród młodych Brytyjczyków wzrosło z 575 tys. w pierwszym kwartale 2004 roku do 1,016 mln w trzecim kwartale 2011 roku. W tym samym okresie liczba imigrantów z A8 wzrosła o 600 tys.

"Rząd pracuje nad redukcją migracji z setek tysięcy do dziesiątków tysięcy, tak by wrócić do poziomu z lat dziewięćdziesiątych" - powiedział rzecznik brytyjskiego Home Office.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 11.01.2012 14:50

a żółtki polskim firmom ,kto ich tu wpuścił ,Chiny chyba jeszcze nie są w unii europejskiej?,jakiś minister dobrze dostał w łapę,ale co wolno wojewodzie to nie tobie robolu .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brytyjczykom często po prostu nie chce się pracować za tak niskie pieniądze, no i mają jeszcze rozbudowany socjal. Niech nie zwalają wszystkiego na emigrację

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 10.01.2012 12:30

To teraz Brytyjczykom się nie podoba ?Jak byli panami w swych koloniach to wtedy ich to pasowało !
NIEROBY NIECH SIĘ WRESZCIE WEZMĄ ZA UCZCIWĄ PRACĘ , bo czasy kolonizatorów już minęły .
Niech wszyscy Brytyjczycy zaznają smak pracy w tym zglobalizowanym śmiecie .KRÓLOWA I CAŁY DWÓR NIEROBÓW NIC PRODUKTYWNEGO NIE ROBI.
Przez zdradzieckie posunięcia właśnie Brytyjczyków ;Polska ,Czechy , Węgry , Słowacja, Słowenia,, Estonia, Łotwa, i Litwa(kraje te są już z powrotem w rodzinie krajów zachodnich) zostali wepchnięci w łapy komunistów!!!Polska już po 20 latach niepodległości udowadnia wszystkim ,że jesteśmy narodem:pracowitym ,przedsiębiorczym , wszechstronnie wykształconym .Nadrabiamy skradziony nam czas na rozwój a który nam skradli Alianci (Bryt6yjczycy ,USA ) i Sowieci (ZSRR)!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.